Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ütopya e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ütopya PDF EPUB


Thomas More

Ütopya - Thomas More pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Thomas More
DOSYA BOYUTU 9,24
TARİH 2019-07-05
ISBN 6054820887
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Thomas More, başyapıtı Ütopya’da toplumun kusursuzluğa ulaştığı ve insanların uyum içinde yaşadığı hayali bir adanın tasvirini yapar, gelgelelim Ütopya’nın kelime anlamı “olmayan yer”dir ve More’un nesiller boyu esin kaynağı olan bu çalışması yaşadığı yozlaşmış ve tekinsiz zamanlara, insanlığın zaaflarına yönelmiş sert bir saldırı niteliğindedir.Tarih boyunca bazı kitaplar dünyayı değiştirdi. Bununla kalmayıp; bizleri ve birbirimizi görme biçimimizi etkiledi. O kitaplar ki tartışmalara, muhalif fikirlere, savaş ve devrimlere esin kaynağı oldular. Aydınlattılar, harekete geçirdiler, kışkırttılar, teselli ettiler. Yaşamımızı zenginleştirdiler ve bizleri ayrı ayrı kendi yaşamlarımızı sorgulamaya yönelttiler. Şimdi Kafka Kitap sizlere uygarlığı sarsan, insanlık tarihine yön veren ve kendimizi keşfetmemize yardım eden fikirleriyle; büyük düşünürlerin, çığır açanların, radikallerin ve ileriyi görenlerin eserlerini sunuyor.

...sıdır. Ütopya - distopya. "Var olmayan yer ... Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA ... ." Öncelikle Ütopya olarak adlandırdığımız fikir eserlerinin ilk örneğini vermese de, ismini veren Thomas More'un ismini analım biz de. Kandırma, korkutma ve kışkırtmaya dayalı bir toplum düzeninde neler en çok yasaklanmışsa o toplumda yazılan bir ütopya muhatabına tam olarak onları vaat eder. ütopya : yunanca utopia (olmayan ülke). "gerçekleştirilmesi imkânsız görünen ... itopya.com - Home | Facebook ... . "gerçekleştirilmesi imkânsız görünen tasarı ve düşünce" için dilimizde zaten güzel bir kelime vardır: hayal. örnek: türkiye topraklarında bir başka devlet kurulması......