Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Elli Yıl Sonra Kül e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Elli Yıl Sonra Kül PDF EPUB


Tahir Musa Ceylan

Elli Yıl Sonra Kül - Tahir Musa Ceylan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Tahir Musa Ceylan
DOSYA BOYUTU 9,84
TARİH 2010-06-16
ISBN 6054244119
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kestane Kıranında Kadınlar’da Zarifoğulları ailesinin ve bir dönemin panoramasını çizen Tahir Musa Ceylan, bu kez Mavruz’un elli yıl sonrasına bakıyor. Aynı renkli, canlı üslupla ve yine birbirinden çok farklı, abartılı hatta gerçeküstü hayat hikâyeleriyle...“Yarım asrı geçen yaşına birkaç ömür sığdırmış, ama geride tek bir iz bırakmamıştı. Dünyayı bir silgi gibi silerek ilerliyordu. Denizin kenarına vardığında dönüp kendine baktı, kendi yağından yakası parlamış ceketinin üzerinde elini gezdirirken bu dünyada ikinci kez ağlıyor, o ağlarken Menekşe’de balıkçıların tezgâhına bir damla zift gibi akşam düşüyordu.”Henüz körpe demek için bile erken olan kızdan on yedi yaş büyük adam, yalnız kaldıklarında sinekkaydı tıraşı, Pereja kolonyalı saçları, kalemle çizilmiş gibi duran dudaklarıyla ona Yahya Kemal’den şiirler söylüyor, Rüzgâr Gibi Geçti’den başlayarak filmler anlatıyor, Sait Faik’ten hikâyeler okuyordu. Zeliha anlatılanları anlamıyor, Yahya Kemal’den çok, aklında bir erkeğin en çekici tarafı olarak onun az önce kesilmiş sakalları kalıyordu. Akşamları yalnız olduğunda, içini döşeyen ipek bir örtüye dokunuyor,köyde ağaçların üzerinde elma armutla beslenmek, sidik bırakarak özgürleşmek günlerini özlüyordu. Onun burnunda köytüterken, Zeki Bey de kızı görmeden yapamıyor, her gece öğretmen arkadaşlarının yatakhane nöbetini gönüllü olarakdevralıyordu; akıllılar saflardan çok âşıklardan faydalanıyordu.

...i Yıl sonra kül. Kitap Bilgisi. Alıntılar ... Elli Yıl Sonra Kül | bkmkitap.com ... . Kestane Kıranında Kadınlar'da Zarifoğulları ailesinin ve bir dönemin panoramasını çizen Tahir Musa Ceylan, bu kez Mavruz'un elli yıl sonrasına bakıyor. Ürün Adı: Elli Yıl Sonra Kül Ürün Kodu: 9786054244119 Basım Yılı: 2010.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen: Tahir Musa Ceylan. İsmim görünmesin. Yorumu Gönder. Elli Yıl Sonra Kül Kanat ... Elli Yıl Sonra Kül | Katalog ... . Yorumu Gönder. Elli Yıl Sonra Kül Kanat Kitap Yayınları... 29-09-2017/09:23. Bence istifade edilmesi gereken bir ürün. Kestane Kıranında Kadınlar'da Zarifoğulları ailesinin ve bir dönemin panoramasını çizen Tahir Musa Ceylan, bu kez Mavruz'un elli yıl sonrasına bakıyor. Tahir Musa Ceylan. Kestane Kıranında Kadınlar'da Zarifoğulları ailesinin ve bir dönemin panoramasını çizen Tahir Musa Ceylan, bu kez Mavruz'un elli yıl sonrasına bakıyor....