Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kadın Efendiler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kadın Efendiler PDF EPUB


Harun Açba

Kadın Efendiler - Harun Açba pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Harun Açba
DOSYA BOYUTU 6,92
TARİH 2007-11-01
ISBN 9759961091
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı İmparatorluğu’nun saltanatı tam 600 yıl sürdü. Osmanlı’ya ait her şey çok konuşuldu. Padişahlar, savaşlar, fetihler, sadrazamlar, camiler, türbeler. Bazı kadın efendilerden de çok bahsedildi. Kösem Sultan, Hürrem Sultan gibi Ama bunlar daha ziyade imparatorluğun yükselme ve duraklama devrindeki kadın sultanlardı.Nedense Osmanlı’nın son dönemi hakkında çok şey yazılıp konuşulsa da, bu dönemin padişah eşleri hakkında fazla bilgi yoktur. Yazar Harun Açba; Sultan I. Abdülmecid, Sultan Abdülaziz, Sultan V. Murad, Sultan II. Abdülhamid, Sultan V. Mehmed Reşad, Sultan VI. Mehmed Vahideddin, Halife II. Abdülmecid Efendi’nin eşlerinin sadece hayatlarından değil ailelerinden de bahsederek, sözde alelade cariye olarak sıfatlanan bu kadınların gerçek geçmişlerini ifşa ediyor.Osmanlı’nın bu sancılı döneminde önemli rol oynayan Kadın Efendiler geçmişimize önemli bir kapı açıyor ve tarihimizi daha iyi anlamamızı sağlıyor.

...%25. Kadın Efendiler. Harun Açba. Tarihte Bidar Kadın kimdir? Bidar Kadın Abdülhamit Han'ın yanında son ana kadar yerini aldı ... Kadın Efendi - Ekşi Sözlük ... . Bidar Kadın'ın nasıl bir hayatı vardı ve nasıl öldü merak ediliyor. Bazı kadın efendilerden de çok bahsedildi. Kösem Sultan, Hürrem Sultan gibi... Ama bunlar daha ziyade imparatorluğun yükselme ve duraklama devrindeki kadın sultanlardı. : Tarih, Eser Adı. : KADIN EFENDİLER. Osmanlının bu sancılı döneminde önemlirol oynayan Kadın Efendiler geçmişimize önemli bir kapı açıy ... Osmanlı Padişahlarının Eşleri Sayılan Cariyelerden Kadın Efendiler... ... . : KADIN EFENDİLER. Osmanlının bu sancılı döneminde önemlirol oynayan Kadın Efendiler geçmişimize önemli bir kapı açıyor ve tarihimizi daha iyi anlamamızı sağlıyor. Bazı kadın efendilerden de çok bahsedildi. Kösem Sultan, Hürrem Sultan gibi... Ama bunlar daha ziyade imparatorluğun yükselme ve duraklama devrindeki kadın sultanlardı. Kadın Efendiler /Harun Açba Kadın Efendiler Yazarı : Harun AÇBA Yazarı : Harun AÇBA Osmanlı İmparatorluğunun saltanatı tam 600 yıl sürdü. Osmanlıya ait her şey çok konuşuldu. Bazı kadın efendilerden de çok bahsedildi. Kösem Sultan, Hürrem Sultan gibi... Ama bunlar daha ziyade imparatorluğun yükselme ve duraklama devrindeki kadın sultanlardı. Bazı kadın efendilerden de çok bahsedildi. Osmanlı'nın bu sancılı döneminde önemli rol oynayan Kadın Efendiler geçmişimize önemli bir kapı açıyor ve tarihimizi daha iyi anlamamızı sağlıyor. Kadın Efendiler En Uygun Fiyatlarla Kitapefendi ile kapınıza kadar geliyor. Kadın Efendiler. Liste fiyatı: 11.57 TL. "Müşfika Kadın gece gündüz baş ucunda hizmet eder, hatta kuruntulu hükümdarın kuşkuya kapılarak bunları reddetmemesi için de gözü Efendisi ölürse kendisinin yaşaması ne anlam ifade edecektir ki?...