Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarihte Bilim 2. Cilt e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarihte Bilim 2. Cilt PDF EPUB


J. D. Bernal

Tarihte Bilim 2. Cilt - J. D. Bernal pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR J. D. Bernal
DOSYA BOYUTU 8,44
TARİH 2009-01-01
ISBN 9756106983
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İçinde bulunduğumuz dönemin sorunları ve bunlarla bilimin ilerlemesi arasındaki zorunlu bağ, dikkatlerimizi ister istemez bilimin tarihsel ve toplumsal yönüne yoğunlaştırmamızı gerektiriyor. Bilimin bugünkü durumuna nasıl geldiğinin, birbiri ardına gelen toplum biçimlerine nasıl yanıt verdiğinin ve yeri geldiğinde o toplumların şekillenmesine nasıl bir katkı sunduğunun da bilincinde olmak gerekiyor. Çünkü, çağımız biliminde ve onun toplumsal bağlamında karanlıkta kalan ve anlaşılması güç olan ne varsa bunların kaynağı eski çağlardan günümüze gelen tutumlarda ve kurumlardadır. Bu yüzden günümüzde bilimin (ve teknolojinin) ne anlama geldiğini ve nasıl bir geleceğe sahip olduğunu kavrama doğrultusunda adım atabilmenin; bilmin (ve tekniğin) nereden gelip nereye gittiğini anlayabilmenin biricik yolu, ona tarihsel ve bütünlüklü bir pencereden bakmak; onu tarihsel ve toplumsal ilişkileri içinde irdelemek; kısacası, bilim ile toplum arasında tarih boyunca oluşagelen etkileşimleri ayrıntılarıyla incelemektir. Karşılaştığımız güçlüklerin üstesinden gelebilmek ve bilimin sunduğu yeni olanakları insanlığın yıkımı değil mutluluk ve refahı amacıyla kullanabilmek için günümüzdeki durumun nasıl ortaya çıktığını yeni bir bakış açısıyla bir kez daha incelememiz gerekiyor. Bu kitap da işte tam bunu yapıyor. Bilimin gelişimi ile insanlık tarihinin diğer cephelerinde görülen gelişmeler arasındaki karşılıklı ilişkileri ortaya koyup tanımlamaya; bilimin toplum, toplumun da bilim üzerindeki etkisinden kaynaklanan bazı temel sorunların kavranmasına yardımcı olmaya çalışıyor.

... 2008, 2 cilt. (1960) broşür * The Origin of Life (1967) * Emergence of Science (1971) * The Extension of Man ... Tarihte Bilim 2. Cilt En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . ...Cilt II Arap-İslam Bilimleri Tarihi Enstitüsü Aletler Koleksiyonu Kataloğu Astronomi Fuat Sezgin David Heinrich Müller in bir ön sözüyle 2 Cilt, Viyana 1907 (Bu eser hakkındaki tanıtma yazıları için bkz. Çünkü, çağımız biliminde ve onun toplumsal bağlamında karanlıkta kalan ve anlaşılması güç olan ne varsa bunların kaynağı eski çağlardan günümüze gelen tutumlarda ve kurumlardadır. İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi by Gercekh in Types > Research > Science. Download Now. sa ... Tarihte Bilim 2 Cilt - J. D. Bernal | İnsanokur ... . İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi by Gercekh in Types > Research > Science. Download Now. saveSave İslam'da Bilim ve Teknik Tarihine Giriş Cilt 2 For Later. Tarihte Bilim 2. Cilt, en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle BKM Kitap'ta. Tarihte Bilim 2. Cilt 'i hemen satın almak için tıklayın! BKM Kitap'ın size özel indirim fırsatını kaçırmayın! J.D.Bernal, kuşkusuz çalışmasını uzatan ve zorlaştıran bu durumu, "çalışmasının amacına ulaşması için gerekli bir zorunluluk" olarak yorumlar....