Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Trablusgarp Harbi’nin Gizli Cephesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Trablusgarp Harbi’nin Gizli Cephesi PDF EPUB


Aziz samihİlter

Trablusgarp Harbi’nin Gizli Cephesi - Aziz samihİlter pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Aziz samihİlter
DOSYA BOYUTU 11,86
TARİH 2019-08-19
ISBN 6058048119
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Trablusgarp Harbi’nin başlamasıyla birlikte, Mahmud Şevket Paşa’nın emriyle Erkân-ı Harbiye’de bir özel şube kurulur. Bu şube, askeriyenin diğer birimlerinden bağımsız çalışarak, Trablusgarp Komutanlığı’na para, erzak, silah ve cephane sevkiyatı sağlar. Aziz Samih İlter, 1911–1913 yılları arasında, özel şubenin kararı ile Hasan Talip adı ve bir tüccar sıfatıyla Tunus’a giderek bölgeye yapılan sevkiyatı yönetir. Trablusgarp Harbi’nin Gizli Cephesi, onun Trablusgarp Harbi’ndeki görevine ilişkin hatıralarından oluşmaktadır.Aziz Samih hatıralarında; vaatte bulunan hilekâr tüccarlara, İtalyan ajanlarına ve Tunus’taki Fransız hükümetine rağmen Trablusgarp Komutanlığı’na yapılan sevkiyatı anlatır. Bu yönüyle kitap, bir savaşta cephede verilecek mücadele için cephe gerisindeki çalışmaların önemini sergiler. Ayrıca savaş ekonomisini düzenleyen ve yönlendiren kaynakları görme fırsatı da sağlar. Fransız işgali altındaki Tunus’ta; Osmanlı Devleti’nin iradesi, yerli halkın işgale karşı örgütlenmesi ve direniş faaliyetleri hatıralarda dikkat çekilen diğer konulardır. Aziz Samih’in seyahat güzergâhında yer alan Paris, Marsilya, Roma ve Tunus’a ilişkin gözlemleri ise, tarihsel ve siyasal meselelerin merkeze alındığı kitaba, bir gezi metni zenginliği de katar. Trablusgarp Harbi’nin Gizli Cephesi, roman gibi okunabilecek bir deneyimi de içermektedir.

...ği ederek her türlü mahrumiyetler içinde müdâfaa cephesi kurdu ... Trablusgarp Harbi'nin Gizli Cephesi | bkmkitap.com ... . Trablusgarp Harbine son veren Antlaşma, üç parçası gizli olmak üzere dört parça hâlindeydi. 17.60 TL. Trablusgarp Harbi'nin Gizli Cephesi, onun Trablusgarp Harbi'ndeki görevine ilişkin hatıralarından oluşmaktadır. Aziz Samih hatıralarında; vaatte bulunan hilekar tüccarlara... ...Harbi'nin başlamasıyla birlikte, Mahmud Şevket Paşa'nın emriyle Erkan-ı Harbiye'de bir özel şube kurulur. Trablusgarp Harbi'nin Gizli Cephesi, roman gibi okunabilecek bir d ... Trablusgarp Harbi'nin Gizli Cephesi Aziz Samih İlter ... . Trablusgarp Harbi'nin Gizli Cephesi, roman gibi okunabilecek bir deneyimi de içermektedir. Bir Trablusgarp Harbi'nin Gizli Cephesi kitabı indirmek ister misin? Trablusgarp Harbi'nin Gizli Cephesi kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Trablusgarp Harbi'nin Gizli Cephesi Aziz Samih İlter Çolpan Kitap. Trablusgarp Harbi'nin başlamasıyla birlikte, Mahmud Şevket Paşa'nın emriyle Erkan-ı Harbiye'de bir özel şube kurulur. Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi. Anasayfa. Trablusgarp Harbi'nin Gizli Cephesi. 9786058048119. 6219...