Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Delaletu’l-Hairin (Şaşkınlar İçin Rehber) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Delaletu’l-Hairin (Şaşkınlar İçin Rehber) PDF EPUB


İbn Meymun (Maimonides)

Delaletu’l-Hairin (Şaşkınlar İçin Rehber) - İbn Meymun (Maimonides) pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İbn Meymun (Maimonides)
DOSYA BOYUTU 10,97
TARİH 2019-09-06
ISBN 6052345962
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Müslümanlar için Gazâlî ne iseYahudiler için İbn Meymûn odur.İbn Teymiye İbn Meymûn, Yahudilik dini açısından önemli bir şahsiyet olup “İkinci Musa” olarak anılmaktadır. Müslüman bir coğrafyada yetişen ve hatta Eyyubî Sarayı’nda saray hekimi olarak görev yapan İbn Meymûn; Fârâbî, İbn Sîna, Gazâlî, İbn Bâcce ve İbn Rüşd gibi Müslüman filozofların yanı sıra özellikle Mutezili kelamından oldukça etkilenmiş ve bu durum eserlerine yansımıştır. Delâletu’l-Hâirîn adlı eseri okunduğunda bu etki bariz bir şekilde görülebilir. Bundan dolayı Frank Griffel, İbn Meymûn’u İslam Düşüncesi’nin bir tilmizi olarak nitelemiştir. Eseri önemli kılan diğer bir husus ise İslam Düşüncesi’nin Batı’ya aktarımında bir köprü vazifesi görmüş olmasıdır.1220’li yıllarda, Palermolu John tarafından Latinceye çevrilen Delâletu’l-Hâirîn başta Thomas Aquinas, Albertus Magnus, Duns Scotus, Romalı Giles olmak üzere Orta Çağ’daki birçok düşünürün kaynakları arasında yer almaktadır. Nitekim bu düşünürler Rabbi Moses ismi ile İbn Meymûn’a sık sık referansta bulunmakta ve gerek felsefî gerekse teolojik meselelerde onun görüşlerine yer vermektedirler. Dolayısıyla İslam düşüncesinin etkisiyle kaleme alınan bu eserin, Batı’ya yön veren metinlerden biri olduğunu söylemek mümkündür. Felsefe, teoloji, Yahudi hukuku, Tevrat yorumları gibi konuları ele alan eser genelde düşünce tarihi, özelde ise felsefe tarihi, İslam felsefesi, din felsefesi, kelam, dinler tarihi, tefsir ve fıkıh gibi disiplinlerle yakından ilişkilidir. 

...aşıyan, incil yorumu üzerinde (ms 1190'da bitirilmiş) felsefi eseridir ... Delaletu L-Hairin (Şaşkınlar İçin Rehber) - Lazımbana'da ... ... Delaletul Hairin (Şaşkınlar İçin Rehber), Kimlik Yayınları satışı Sonteklif'te. Fiyat ve özelliklerini inceleyin, güvenle satın alın. 15696657. 60.76 TL. Müslümanlar için Gazâlî ne ise. Yahudiler için İbn Meymûn odur. İbn Teymiye. İbn Meymûn, Yahudilik dini açısından önemli bir şahsiyet olup "İkinci Musa" olarak anılmaktadır. Müslüman bir coğr. Delâletü'l-Hâirîn? adlı eserinde, Aristo fels ... Delaletu L-Hairin (Şaşkınlar İçin Rehber) - Lazımbana'da ... . Müslüman bir coğr. Delâletü'l-Hâirîn? adlı eserinde, Aristo felsefesi ve devrinin etkin İslam felsefesini Yahudi inancı ile uzlaştırma gayretini başarıyla ortaya koymuştur. Yayınlandığı ilk tarihte en iyi tercüme ödülü alan eser, İbn Meymûn'un felsefe ve Tevrat'ı barıştırmaya çalıştığı Delâletü'l-Hâirîn'ine atıfta bulunarak başlıyor. İbn Meymun. Müslümanlar için Gazâlî ne ise Yahudiler için İbn Meymûn odur. -İbn Teymiye İbn Meymün, Yahudilik dini açısından önemli bir şahsiyet olup *İkinci Musa* olarak anılmaktadır. Ad: Delaletu'l - Hairin, Yazar: İbn Meymun, Yayınevi: Kimlik Yayınları, Çevirmen: Özcan Akdağ, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Felsefe Filozoflar (Biyografiler) Felsefe Din Felsefesi, En Düşük Fiyat... sonraki. şaşkınlar kılavuzu. ara. paylaş. entry 1. . (bkz: delaletül hairin). DELÂLETÜ'l-HÂİRÎN. دلالة الحائرين. H. BEKİR KARLIĞA, "DELÂLETÜ'l-HÂİRÎN", TDV İslâm Ansiklopedisi, https://islamansiklopedisi.org.tr/delaletul-hairin (19.05.2020). ...TARİHİ BİLİM DALI İBN MEYMUN UN HAYATI, ESERLERİ VE DELÂLETÜ'L-HÂİRÎN ADLI ESERİ ÜZERİNDE BİR İNCELEME Hatice. Delâletü l-hairîn Filozof Musa İbn Meymun el Kurtubî , ed. Delâletu'l-Hâirîn adlı eseri okunduğunda bu etki bariz bir şekilde görülebilir. Bundan dolayı Frank Griffel, İbn Meymûn'u İslam Düşüncesi'nin bir tilmizi olarak nitelemiştir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Delaletu'l-Hairin (Şaşkınlar İçin Rehber). Delâletu'l-Hâirîn adlı eseri okunduğunda bu etki bariz bir şekilde görülebilir. Delâletu'l-Hâirîn adlı eseri okunduğunda bu etki bariz bir şekilde görülebilir. Eser Adı. DELÂLETU'L-HÂİRÎN (Şaşkınlar İçin Rehber). Eserin Dili. Türkçe. Hatko Vural. DELALETÜ'L HAİRİN (Aklı Karışanlar İçin Kılavuz). 01 Aralık 2018 Cumartesi Saat 14:49. ...bir Orta Çağ felsefe metni olan Şaşkınlar Rehberi (Delāletü 'l-Ḥāʾirīn/Mōrè Nəḇūḵīm) olan muhtelif eserler vermiştir. Eserleri. Delaletu'l-Hairin (Şaşkınlar İçin Rehber). Delaletu'l-Hairin adlı...