Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Osmanlı Kaleleri 1300-1810 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Osmanlı Kaleleri 1300-1810 PDF EPUB


David Nicolle

Osmanlı Kaleleri 1300-1810 - David Nicolle pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR David Nicolle
DOSYA BOYUTU 9,60
TARİH 2019-04-17
ISBN 6052957691
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, hasım kuvvetlerin stratejileri, taktikleri, askerî harekâtın düğüm noktaları.Osmanlı kalelerinin mimari özellikleri, stratejik önemleri, tarihi gelişimleri. Garnizon yaşamı, sınır boylarında savaş ve barış tecrübeleri.Çok çeşitli mimari gelenekleri bünyesinde barındıran Osmanlı İmparatorluğu, hem Bizans’ın hem de ortaçağ Ortadoğu’sunun mirasçısıydı. Bu geleneklerden beslenen Osmanlılar istihkâmcılıkta farklı üslupların bir sentezini yarattıkları gibi buna Avrupalı hasımlarından öğrenebildiklerini de eklediler. Sonuçta vücut bulan bir dizi kale, incelikli olmakla beraber mutlak surette işlevselliği ön plana almaktaydı; zira Osmanlılar kaleleri nadiren iktidar ve prestij kaynağı olarak kullanmışlardır. Bu kaleler çoğu kez devasa ve bir hayli tahripkâr toplara da ev sahipliği yapıyordu. Osmanlılar işte bu yapılar ve silahlar sayesinde, stratejik önemi yüksek Türk Boğazları başta gelmek üzere, idarelerinde bulunan coğrafyalardaki düğüm noktalarına yüzyıllarca hükmetmişlerdir. Osprey askeri tarih dizisinin İslam ve Ortadoğu tarihi uzmanı Dr. David Nicolle, elinizdeki kitabında, günümüze değin Batılı tarihçilerce genelde görmezden gelinmiş Osmanlı kalelerinin stratejik önemini ve fiziki inşaatını inceliyor. Adam Hook’un incelikli illüstrasyonları ise Osmanlı kale mimarisi kadar bu istihkâmlardaki yaşamı da tekrar hayata döndürüyor.

...YINLARI yayınevinin 17/4/2019 Çarşamba tarihinde ve 1 ... Osmanlı Kaleleri 1300-1810 - David Nicolle | kitapyurdu.com ... ... Osmanlı Kaleleri 1300-1810. Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları. ISBN: 9786052957691. Bu kaleler çoğu kez devasa ve bir hayli tahripkâr toplara da ev sahipliği yapıyordu. Osmanlı Kaleleri 1300-1810. İslam ve Ortadoğu tarihi uzmanı Dr. David Nicolle kaleme aldığı ön plana almaktaydı; zira Osmanlılar kaleleri nadiren iktidar ve prestij kaynağı olarak kullanmışlardır. 9.24 €. Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntı ... Osmanlı Kaleleri 1300-1810 - sizekitap.com ... . 9.24 €. Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, hasım kuvvetlerin stratejileri, taktikleri, askerî harekâtın düğüm noktaları. Osmanlı kalelerinin mimari özellikleri, stratejik önemleri, tarihi gelişimleri. Osmanlı Kaleleri 1300-1810 kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. David Nicolle kitapları ve İş Bankası Yayınları 2019 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Osmanlı Kaleleri 1300 1810. Marka : İş Bankası Kültür Yayınları. Barkod : 9786052957691. Bu kaleler çoğu kez devasa ve bir hayli tahripkâr toplara da ev sahipliği yapıyordu. Adam Hook'un incelikli illüstrasyonları ise Osmanlı kale mimarisi kadar bu istihkâmlardaki yaşamı da tekrar hayata döndürüyor. https://www.limankitap.com/urun/osmanli-kaleleri-1300-1810. 16.06 TL. Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, hasım kuvvetlerin stratejileri, taktikleri, askerî harekâtın düğüm noktaları. Osmanlı kalelerinin mimari özellikleri, stratejik önemleri, tarihi... ...Olmakla Beraber Mutlak Surette Işlevselliği Ön Plana Almaktaydı; Zira Osmanlılar Kaleleri Nadiren Iktidar Ve Prestij Kaynağı Olarak Kullanmışlardır. Osmanlı Kaleleri 1300 1810. Ürün Adı Hatalı. 16.06 TL. Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, hasım kuvvetlerin stratejileri, taktikleri, askerî harekâtın düğüm noktaları. Osmanlı kalelerinin mimari özellikleri, stratejik önemleri, tarihi... Osmanlı Kaleleri 1300-1810. %35. 22,00 TL. dökümleri hasım kuvvetlerin stratejileri taktikleri askerî harekâtın düğüm noktaları.Osmanlı kalelerinin mimari özellikleri stratejik önemleri tarihi gelişimleri. Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, hasım kuvvetlerin stratejileri, taktikleri, askerî harekâtın düğüm noktaları. Osmanlı kalelerinin mimari özellikleri, stratejik önemleri, tarihi gelişimleri. ...olmakla beraber mutlak surette işlevselliği ön plana almaktaydı; zira Osmanlılar kaleleri nadiren iktidar ve prestij kaynağı olarak kullanmışlardır. Osmanlı Kaleleri 1300-1810. 22,00₺ Normal Fiyat. 14.30 TL. Osmanlı Kalelerinin Mimari Özellikleri, Stratejik Önemleri, Tarihi Gelişimleri. Garnizon Yaşamı, Sınır Boylarında Savaş Ve Barış Tecrübeleri. Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri hasım kuvvetlerin stratejileri taktikleri askerî harekâtın düğüm noktaları. Osmanlı kalelerinin mimari özellikleri stratejik önemleri tarihi gelişimleri....