Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Çağdaş Yunan Şiiri Antolojisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Çağdaş Yunan Şiiri Antolojisi PDF EPUB


Cevat Çapan

Çağdaş Yunan Şiiri Antolojisi - Cevat Çapan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Cevat Çapan
DOSYA BOYUTU 10,90
TARİH 2019-08-07
ISBN 6052985380
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İlk olarak 1963’te Yorgo Seferis’le, sonra Odisseus Elitis’le (1979) Nobel Edebiyat Ödülü’ne değer görülen bir şiirdir çağdaş Yunan şiiri. Kavafis’ten Kazancakis’e, Ritsos’tan Gatsos’a 20. yüzyıl dünya şiirine izini bırakmış birbirinden önemli şairleri barındıran bu şiir, Akdenizliliğiyle Türk şiirine de dokunan bir yapıya sahiptir.Cevat Çapan ilki 1982 yılında yayımlanan ve bu yeni baskısında birçok açıdan genişlettiği Çağdaş Yunan Şiiri Antolojisi’nde 1863 doğumlu Konstantinos Kavafis’ten başlayıp 1955 doğumlu Yannis Varveris’e gelerek 20. yüzyıl Yunan şiirinin en önemli adlarını bir araya getiriyor.Çağdaş Yunan Şiiri Antolojisi, günümüz Yunan şiirinin başlıca akımları ile en seçkin ustalarını bulacağınız bir temel kaynak olmaya devam ediyor. 

...rsiniz. (…) Şimdi umarsızlık içinde oturuyorum burada ... Çağdaş Yunan Şiiri Antolojisi ... . Bir düşüncem yok içimi kemiren bu yazgıdan başka; (…)" Çağdaş Yunan Şiiri Antolojisi, Cevat Çapan, Adam Yay., 1982, s. 13. Cevat Çapan. Seferis'in 1963, Elitis'in de 1979'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü almalarından sonra Yunan şiirinin bütün dünyada daha büyük bir ilgiyle izlendiğini görüyoruz. 282.03.005.203.63. Çağdaş Yunan Şiiri Antolojisi Cevat Çapan. Sunu. İskenderiyeli bir Yunan şairi olan Kavafis'in ise ... Çağdaş Yunan Şiiri Antolojisi- | Gelin Canlar ... . Sunu. İskenderiyeli bir Yunan şairi olan Kavafis'in ise yeni Yunan şiirinde kendine özgü bir yeri vardır. Seferis'in 1963, Elitis'in de 1979'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü almalarından sonra Yunan şiirinin bütün dünyada daha büyük bir ilgiyle...