Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türk Aşık ve Ozanları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türk Aşık ve Ozanları PDF EPUB


Ursula Reinhard

Türk Aşık ve Ozanları - Ursula Reinhard pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ursula Reinhard
DOSYA BOYUTU 6,74
TARİH 2019-05-24
ISBN 9750844942
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türk Âşık ve Ozanları, isimleri uluslararası etnomüzikoloji alanında Türkiye ile özdeşleşen Kurt ve Ursula Reinhard’ın 33 yıllık çalışmasının ürünü olup halen uluslararası literatürde âşıklarla ilgili alan çalışmasına dayanan en kapsamlı yayınlardan biridir. Kitabın en önemli özelliklerinden biri, içinde yer alan şarkıların bazılarının ilk kez yayımlanıyor olması ve zaman içerisinde bu kültür unsurları değiştiği veya kaybolduğu için tekrar toplanmalarının artık imkânsız olmasıdır.Müzikolojik çalışmalar bakımından Reinhard’lar, Türk-Alman etkileşiminin kurucularındandır; geçmişte birlikte alan çalışmasına çıktıkları pek çok öğrencileri de bugün Türkiye merkezli konular çalışan yetkin akademisyenlerdir. Dolayısıyla Reinhard’ları bir akademik kolun –ekolün– başlangıcı olarak görmek mümkündür. Ancak Türkiye’nin Müziği ve birkaç makale dışında çalışmaları Türkçeye çevrilmediği için içeriği ve sundukları bulgular adeta sır olarak kalmış, sonuç olarak da Türkiye müzikolojisi Reinhard’ların ismini çok iyi bilmesine rağmen çalışmalarına ulaşamamıştır.Türk Âşık ve Ozanları, Reinhard’ların Türkiye çalışmalarının Türk okur ve müzikolojisi tarafından daha yakından tanınmasının yolunu açacaktır.

...n oluşturdukları sözlü bir edebiyattır ... En Ünlü 10 Halk Ozanı | Hepsi 10 Numara ... . Türk Âşık ve Ozanları, Reinhard`ların Türkiye çalışmalarının Türk okur ve müzikolojisi tarafından daha yakından tanınmasının yolunu açacaktır. Hamur Tipi : 2. Hamur. Sayfa Sayısı : 304. Aşık Bilal ve aşık Hayati birbirine neden k.. 1. Türk Halk Kültürü Günleri Etkinliği'nde Ozan Nihat ve Aşık KAZANOĞLU'ndan aşık atışması ile siz değerli izleyicilerimizin karşısındaydılar. TÜRK ÂŞIK VE OZANLARI Ursula Reinhard 1 ... En Ünlü 10 Halk Ozanı | Hepsi 10 Numara ... . TÜRK ÂŞIK VE OZANLARI Ursula Reinhard 10 Mayıs 1915'te doğan Ursula Reinhard, Danzig ve Freiburg'da başladığı Germanistik ve müzikoloji eğitimine Kurt Reinhard'la tanıştığı Münih... Türk Âşık ve Ozanları, isimleri uluslararası etnomüzikoloji alanında Türkiye ile özdeşleşen Kurt ve Ursula Reinhard'ın 33 yıllık çalışmasının ürünü olup halen uluslararası literatürde âşıklarla ilgili alan... "Türk Âşık ve Ozanları", Reinhard'ların Türkiye çalışmalarının Türk okur ve müzikolojisi tarafından daha yakından tanınmasının yolunu açacaktır. "Türk Aşık ve Ozanları", Reinhard'ların Türkiye çalışmalarının Türk okur ve müzikolojisi tarafından daha yakından tanınmasının yolunu açacaktır. 25.60 TL. Türk Âşık ve Ozanları, Reinhard'ların Türkiye çalışmalarının Türk okur ve müzikolojisi tarafından daha yakından tanınmasının yolunu açacaktır. Türk Halk Ozanları içerik Aşık Daimi Aşık Gevheri Aşık Hüdai Aşık Mahzuni Aşık Veysel Dadaloğlu Ercişli Emrah Erzurumlu... Halk Ozanları-Türk Halk Ozanları. Konuyu açan Suskun. 27.20 TL. Türk Âşık ve Ozanları, Reinhard'ların Türkiye çalışmalarının Türk okur ve müzikolojisi tarafından daha yakından tanınmasının yolunu açacaktır. Kargo. Fiyat. Türk Aşık ve Ozanları. Ursula Reinhard & Tiago de Oliveira Pint. Türk aşık ve ozanları. Ursulareinhard - tiago de oliveira pinto. 20.90 TL. Türk Âşık ve Ozanları, Reinhard'ların Türkiye çalışmalarının Türk okur ve müzikolojisi tarafından daha yakından tanınmasının yolunu açacaktır. müzikolojisi Reinhard'ların ismini çok iyi bilmesine rağmen çalışmalarına ulaşamamıştır. Türk Âşık ve Ozanları, Reinhard'ların Türkiye çalışmalarının Türk okur ve müzikolojisi tarafından. 1974-1975 yıllarında çekildiği tahmin edilen "Maraş Günümüz halk Ozanları" belgeseli. içeriğinde Aşık Meftuni, Aşık Mahrumi ve ... Narmanlı Aşık Sümmani- Türk Halk Edebiyatı. 31.10 TL. Türk Aşık ve...