Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Salihlerin Hikayeleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Salihlerin Hikayeleri PDF EPUB


İmam Yafii

Salihlerin Hikayeleri - İmam Yafii pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İmam Yafii
DOSYA BOYUTU 12,11
TARİH 2011-01-31
ISBN 6055457075
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Allah, dostları için tecelli etmiş, onlar Allah’ın cemâlini, bütün mülkü, melekler ve gayb âlemindeki acayiplikleri müşâhede etmişlerdir. Bu müşâhede sayesinde kalp gözleri açılmıştır.Veliler Allah tarafından çok sayıda nimetlere, rahmete ve hoşnutluğa kavuşmuşlardır. Yüce Allah onları cennet bahçelerine yerleştirmiştir. Onlar Allah’ın nimet verdiği peygamberler, sıddîklar, salihler ve şehidler ile beraber nimetlenmişlerdir. Allah-u Teâlâ, iki cihanda onları en yüksek makamlara yükseltmiştir.İmam Yafii, Allah’ın bu veli kullarını konu alan kitabını kaleme alış sebebini ve eserini hazırlarken nelerden istifade ettiğini şöyle açıklar:Ben evliyaları ve salih kimseleri çok seven, zevk ve şevk ehli, ilim ve irfan sahibi sofilere âşık biri olduğum için, onların sözlerine, hakikat kitaplarında olan hikâyelerine gönül verdiğim için böyle bir eseri yazmayı uygun gördüm…Bu eserimi, büyük imamların güzel menkıbelerini anlatan birçok kitaptan seçip alarak hazırladım.”Okuyan herkesin istifade etmesi için büyük bir titizlikle seçilen hikâyeler; evliyalardan, salihlerden, sûfî şeyhlerinden, cezbe sahibi din ehlinden, sıddîklardan olan kimselerin, zâhid, âbid ve mücâhid olan fakir ve yoksulların başlarından geçen olayları anlatır.

...h, dostları için tecelli etmiş, onlar Allah'ın cemâlini, bütün mülkü, melekler ve gayb âlemindeki acayiplikleri müşâhede etmişlerdir ... İlkharf - Salihlerin Hikayeleri ... . Bu müşâhede sayesinde kalp gözleri açılmıştır. 60 TL. Okuyan herkesin istifade etmesi için büyük bir titizlikle seçilen hikâyeler; evliyalardan, salihlerden, sûfî şeyhlerinden, cezbe sahibi din ehlinden, sıddîklardan olan kimselerin, zâhid... 3 Afîfüddîn Ebû s Seâdât Abdullah b. Esad el-yâfiî el-yemenî Ravdu r Reyâhîn fî Hikâyâti s Salihîn SALİHLERİN HİKÂYELERİ T ... Salihlerin Hikayeleri | Download Pdf/ePub Ebook ... ... 3 Afîfüddîn Ebû s Seâdât Abdullah b. Esad el-yâfiî el-yemenî Ravdu r Reyâhîn fî Hikâyâti s Salihîn SALİHLERİN HİKÂYELERİ Tercüme ve Açıklama Ali Rıza Kaşeli Bekir Sırmabıyıkoğlu. İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Salihlerin Hikayeleri. Allah, dostları için tecelli etmiş, onlar Allah'ın cemâlini, bütün mülkü, melekler ve gayb âlemindeki acayiplikleri müşâhede etmişlerdir. Salihlerin Hikayeleri AÇIKLAMASI. Allah, dostları için tecelli etmiş, onlar Allah'ın cemâlini, bütün mülkü, melekler ve gayb âlemindeki acayiplikleri müşâhede etmişlerdir. Salihlerin Hikayeleri AÇIKLAMASI. Allah, dostları için tecelli etmiş, onlar Allah'ın cemâlini, bütün mülkü, melekler ve gayb âlemindeki acayiplikleri müşâhede etmişlerdir. 41.25 TL. Okuyan herkesin istifade etmesi için büyük bir titizlikle seçilen hikâyeler; evliyalardan, salihlerden, sûfî şeyhlerinden, cezbe sahibi din ehlinden, sıddîklardan olan kimselerin, zâhid... 39 TL. Okuyan herkesin istifade etmesi için büyük bir titizlikle seçilen hikâyeler; evliyalardan, salihlerden, sûfî şeyhlerinden, cezbe sahibi din ehlinden, sıddîklardan olan kimselerin, zâhid... 42.75 TL. Okuyan herkesin istifade etmesi için büyük bir titizlikle seçilen hikâyeler; evliyalardan, salihlerden, sûfî şeyhlerinden, cezbe sahibi din ehlinden, sıddîklardan olan kimselerin, zâhid... 45.60 TL. Okuyan herkesin istifade etmesi için büyük bir titizlikle seçilen hikâyeler; evliyalardan, salihlerden, sûfî şeyhlerinden, cezbe sahibi din ehlinden, sıddîklardan olan kimselerin, zâhid... müslüman kul Allah dostlarını sever. sevmelidir de. onları...