Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Başkalaşmış Kadınlar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Başkalaşmış Kadınlar PDF EPUB


Gülsüm Mehdiyev

Başkalaşmış Kadınlar - Gülsüm Mehdiyev pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Gülsüm Mehdiyev
DOSYA BOYUTU 5,96
TARİH 2020-05-06
ISBN 6051513256
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Kadının tekrar asaletine kavuşmasının yolları”“Bu kitap, çocuklar ile ilgili söylenecek sözlerin muhatabının bulunamaması sebebiyle yazılmıştır. Anneler çoktan “tükenmiş”tir. Geçmiş zamanlara kıyasla belki de “anne”ye her zamankinden daha fazla ihtiyacı olan çocukları anneleriyle buluşturabilmek için yazılmıştır. Onlar mutlu olsun diye. Söyleyecek sözü varsa insanın, mutlaka söylemeli; illa ki duyacak birileri vardır.”Kadın hakikatin ta kendisidir. Arz ile sema arasındaki tek rabıtadır. Yücedir, asildir, değeri kendinden menkuldür. Üretkenliği ile tabiatın ilham kaynağıdır, hayatın poetik bir izdüşümüdür. Hakikati temsil gücünü ve arz ile sema arasında rabıta olmayı reddeden kadın ise, başkalaşmış kadındır. Evet, belki biyolojik anlamda hâlâ kadındır ama kendi tabiatına, fıtratına, asaletine yabancılaşmıştır.Beri yandan, kadın demek anne demektir, anne demek çocuk demektir. Bu teselsülün bir devamı olarak; beşerî saadetinin önkoşulu olan mutlu çocuklar ve mutlu çocuklar da gerçek anneler sayesinde mümkündür. Eğer iyi bir dünya çocukların mutluluğuna bağlıysa, o halde bu iyi bir dünya hayali için her daim ve her şartta mücadele etmek boynumuzun borcudur. Başkalaşmadan kalmanın da tek yolu bu mücadele olsa gerek.Kadın toplumun aynasıdır, çocuk da o aynadaki görüntüdür.Bu kitap, kadınının bu başkalaşımının izini sürmekte, tekrar asaletine kavuşmasının yollarını aramaktadır.

...na göre inceleyebilirsiniz. Anasayfa Başkalaşmış Kadınlar ... Başkalaşmış Kadınlar - Gülsüm Mehdiyev | kitapyurdu.com ... . 1. Başkalaşmış Kadınlar Gülsüm Mehdiyev Hayat Yayınları 9786051513256 Gülsüm Mehdiyev. Kadınlar Kulübü. Adettir, kadınlar bir araya geldikleri zaman erkeklerden bahsederler. Ya da en yalnız, en gizli düşüncelerinde erkekler olur. Bana ve benim gibi kadınlara gelince... Bizler başkalaşmış kadınlarız. TV sunucusu ve artisti Selin Dilmen, "Başkalaşmış kadınlar" başlıklı yazısında bu konuyu şöyle dile getirmektedir: "Adettir, kadınlar bir araya geldikleri zaman erkeklerden bahsederler. Hakikati temsil gücünü ve arz ile sema arasında rabıta ol ... Başkalaşmış Kadınlar ... . Hakikati temsil gücünü ve arz ile sema arasında rabıta olmayı reddeden kadın ise, başkalaşmış kadındır. Evet, belki biyolojik anlamda hâlâ kadındır ama kendi tabiatına, fıtratına, asaletine yabancılaşmıştır. Hakikati temsil gücünü ve arz ile sema arasında rabıta olmayı reddeden kadın ise, başkalaşmış kadındır. Evet, belki biyolojik anlamda hâlâ kadındır ama kendi tabiatına, fıtratına, asaletine... Başkalaşmış Kadınlar Gülsüm Mehdiyev. 9,20 €. S...