Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hititler / Bir Anadolu İmparatorluğu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hititler / Bir Anadolu İmparatorluğu PDF EPUB


Hititler / Bir Anadolu İmparatorluğu -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 8,2
TARİH 2019-04-19
ISBN 9750844713
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yakındoğu coğrafyası MÖ 2. binyılda Mısır, Babil, Assur gibi dönemin süper güçle­rine ev sahipliği yapıyordu. Hitit devletinin kurucusu ve aynı zamanda devletin baş­kenti Hattuşa’ya da adını veren I. Hattu ili, Anadolu, Mezopotamya ve Nil Vadisi ’nde hüküm süren bu süper güçlerle giriştiği mücadele sonucu, Anadolu’da yeni bir gü­cün doğmasını sağlamıştır: Hitit Krallığı. Onun döneminde Hititler, sistemli biçim­de devletleşme sürecini tamamlayarak sınırlarını genişletmişler ve Anadolu’yu MÖ 2. binyılın ekonomik ve kültürel cazibe merkezine dönüştürmüşlerdir. Bu dönüşü­mün altında Hititlerin askeri, siyasi, ticari ve hukuki enstrümanları etkin biçimde kullanmaları yatmaktadır. Kitapta, devlet yapılarını yaklaşık 450 yıl sürdürerek insanlık kültür tarihine pek çok yenilik getiren Hititlerin tarihini, yasalarını, sanatını, mimarisini, ekonomisini, siyasi, dini ve sosyal yaşamını irdeleyen ve her biri alanında uzman araştırmacılar tarafından kaleme alınan 22 makale okuyucuya sunulmaktadır.

... Çağ× Tarih× Anadolu Medeniyetleri× Anadolu× ... Hititler - Bir Anadolu İmparatorluğu ... . Hitit Uygarlığı'nın Anadolu için ayrı bir önemi de vardır, çünkü Hititler, Anadolu'da devletleşme sürecini başlatan toplumdur. Hititler / Bir Anadolu İmparatorluğu en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Hititler / Bir Anadolu İmparatorluğu. Bu ürünün size özel fiyatıdır, Sepete ekleyin fırsatı kaçırmayın! "HITITLER Bir Anadolu Imparatorluğu". için 19 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Hititl ... Hititler - Bir Anadolu İmparatorluğu Pdf İndir ... . için 19 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Hititler : bir anadolu imparatorluğu. Meltem Doğan alparslan-metin alparslan. Ek olarak Hititler Bir Anadolu İmparatorluğu isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti, kapak fotoğrafı ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Tarih sahnesine çıkışıyla birlikte ilkleri de beraberinde getiren Anadolu medeniyetlerinden Hititler, aynı Hititler'de dinsel konularda Luvca kullanılırken saray arşivleri ile imparatorluk yazışmalarında... 26.25 TL. Hititler - Bir Anadolu İmparatorluğu-Yapı Kredi Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. HİTİTLER - BİR ANADOLU İMPARATORLUĞU Adlı Ürünün Bilgi Sayfası. Uygarlığı'nın Anadolu için ayrı bir önemi de vardır, çünkü Hititler, Anadolu'da devletleşme sürecini başlatan toplumdur. 14.70 €. Onun döneminde Hititler, sistemli biçimde devletleşme sürecini tamamlayarak sınırlarını genişletmişler ve Anadolu'yu MÖ 2. binyılın ekonomik ve kültürel cazibe merkezine dönüştürmüşlerdir. Hititler - Bir Anadolu İmparatorluğu. 35,00 TL. ve Nil Vadisi 'nde hüküm süren bu süper güçlerle giriştiği mücadele sonucu, Anadolu'da yeni bir gücün doğmasını sağlamıştır: Hitit Krallığı. Hititler - Bir Anadolu İmparatorluğu kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun. Hititler - Bir Anadolu İmparatorluğu Fiyat Geçmişi. 6 Ay 3 Ay. 70.04 TL. Bununla beraber Hitit Uygarlığı'nın Anadolu için ayrı bir önemi de vardır, çünkü Hititler, Anadolu'da devletleşme sürecini başlatan toplumdur. 3...