Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Göbeklitepe Sırları ve Aborjinler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Göbeklitepe Sırları ve Aborjinler PDF EPUB


Ali Narçın

Göbeklitepe Sırları ve Aborjinler - Ali Narçın pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ali Narçın
DOSYA BOYUTU 10,14
TARİH 2020-04-21
ISBN 6056990656
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Gökkuşağı adını verdikleri renkli bir yılanı kutsal yapan Aborjin yerlileri, sözlü geleneklerinde dilden dile aktardıkları “yılan ile kurbağa”nın öyküsüyle denizlerin, göllerin ve nehirlerin Yaratıldığına inanırlar. Sosyal yaşantılarında sırlarla yüklü ilginç törenler yaratarak inançları gereği düşlerinde gördüklerinin gerçek olduğuna inanırlardı.Kabile geleneklerini süsleyen gizli şifreler ve sırlar, Göbeklitepe kült alanındaki dikilitaşlar üstünde bulunan desenler ve hayvan resimleriyle bir bağ kurulduğunda benzer bazı ifadelerle örtüştüğü görülecektir. Yüzlerine ve vücutlarına işledikleri bazı desenlerin dikilitaşlar üzerinde görülmesi şaşırtıcı olsa da bir bağlantının kurulabileceğini düşünmekteyiz.Avustralya’daki kabilelerin 45-50 bin yıl önceleri yaşadığı belirtilmektedir. Göbeklitepe’nin dönemi ise 12 bin yıl öncesine tarihlenmektedir. Aradan geçenuzun süre içinde Aborjin yerlilerinin çoğalmaları nedeniyle göç yoluyla yıldızın başka bölgesine taşındıklarını düşünmekteyiz.Ali Narçın, göçlerle farklı bölgelere dağılan hem Aborjinlerin sözlü geleneklerinde belirttikleri sırlarla ve hem de Göbeklitepe’deki sırların kısmen de olsa kapılarını aralayarak birbirlerinden kilometrelerce uzaklıktaki bazı yaşam biçimlerini karşılaştırmaktadır. Bu eserde ayrıca aklınıza takılan soruların yanıtlarını da bulacaksınız.

...5-50 bin yıl önceleri yaşadığı belirtilmektedir ... Göbeklitepe Sırları ve Aborjinler | bkmkitap.com ... . Göbeklitepe'nin dönemi ise 12 bin yıl öncesine tarihlenmektedir. Aradan geçenuzun süre içinde Aborjin yerlilerinin... Göbeklitepe Sırları ve Aborjinler. Yayınevi: Edduba Yayınları. Gökkuşağı adını verdikleri renkli bir yılanı kutsal yapan Aborjin yerlileri, sözlü geleneklerinde dilden dile aktardıkları "yılan ile kurbağa"nın... 35 TL. Avustralya'daki kabilelerin 45-50 bin yıl ... Göbeklitepe Sırları ve Aborjinler ... ... 35 TL. Avustralya'daki kabilelerin 45-50 bin yıl önceleri yaşadığı belirtilmektedir. Göbeklitepe'nin dönemi ise 12 bin yıl öncesine tarihlenmektedir. Aradan geçenuzun süre içinde Aborjin yerlilerinin... Göbeklitepe'yi Aborjinler mi Yaptı? Gizemler ve Bilinmeyenler. Abonnieren118 Tsd. Öteki Gündem - 21 Kasım 2017 (Göbeklitepe Sırları)Habertürk TV. Ürün Adı: Göbeklitepe Sırları ve Aborjinler Ürün Kodu: 010372571 Kitabın Yazarı: Ali Narçın Basım Yılı: 2020 Baskı Sayısı: 1.Baskı Kağıt Cinsi: 2.Hamur Çevirmen Avustralya'daki kabilelerin 45-50 bin yıl önceleri yaşadığı belirtilmektedir. Göbeklitepe'nin dönemi ise 12 bin yıl öncesine tarihlenmektedir. Aradan geçenuzun süre içinde Aborjin yerlilerinin çoğalmaları... Göbeklitepe Sırları ve Aborjinler. Ali Narçın. Edduba Yayınları. Gökkuşağı adını verdikleri renkli bir yılanı kutsal yapan Aborjin yerlileri, sözlü geleneklerinde dilden dile aktardıkları "yılan ile kurbağa"nın... Şanlıurfa'da bulunan 12 bin yıllık anıt heykel kompleksi Göbeklitepe'de, AAvustralya Aborjinleri'nin kullandığı semboller bulundu. Göbeklitepe ve Aborjinler arasında bir ilişki mi var? Göbeklitepe Sırları ve Aborjinler. Ali Narçın. Edduba Yayınları. Göbeklitepe Sırları ve Aborjinler. Müşteri Hizmetleri....