Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Osmanlı Hilafetinin İlk Asırları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Osmanlı Hilafetinin İlk Asırları PDF EPUB


Uğur Demir

Osmanlı Hilafetinin İlk Asırları - Uğur Demir pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Uğur Demir
DOSYA BOYUTU 5,4
TARİH 2020-03-23
ISBN 6057800619
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yavuz Sultan Selim’in Mısır seferi hilafet için bir dönüm noktasıdır. Bu seferle Kahire’deki son Abbasi Halifesi III. Mütevekkil, Osmanlılara esir düştü. Bundan sonra da Kureyş ailesine mensup biri halife tayin edilmedi. Böylesine önemli bir mevzu maalesef bugüne kadar ayrıntılı olarak incelenmedi. Osmanlı hilafeti daha çok 19. ve 20. yüzyıl merkezli ele alındı. Elinizdeki kitapta ise Osmanlı hilafetinin ihmal edilen ilk asırlarının bazı tartışmalı meseleleri aydınlatılmaya çalışıldı. Okuyucu, bu kitapta şu suallere cevap bulacaktır: Osmanlı hilafeti hangi tarihi miras üzerine kuruldu? Osmanlı tarihinde “halife” ünvanını ilk hangi hükümdar kullandı? Yavuz Sultan Selim’den önce Osmanlı sultanları halife ünvanını ne anlamda kullandılar? Yavuz Sultan Selim hilafeti devraldı mı? Yavuz’un hilafeti devraldığını yazan ilk Batılı kaynak d’Ohsson mudur? Kanûnî Sultan Süleyman döneminde hilafet nasıl tartışıldı? Son Abbasî Halifesi III. Mütevekkil, Osmanlı’ya esir düştükten sonra nasıl bir hayat yaşadı? Mukaddes Emanetler ne zaman İstanbul’a getirildi? Osmanlı hilafet tartışmalarında İbnü’l-Arabî’nin yeri nedir? Babürlüler Osmanlı hilafetine bir alternatif miydi? Safevîlere karşı Sünnî İslâm birliği kurma teşebbüsleri neden hayata geçirilemedi? Küçük Kaynarca Antlaşması’na hilafet ile ilgili madde nasıl dâhil edildi ve bu madde daha sonra ne gibi tartışmalara sebep oldu?

...l edilen ilk asırlarının bazı tartışmalı meseleleri aydınlatılmaya çalışıldı ... Osmanlı Hilafetinin İlk Asırları | bkmkitap.com ... . Osmanlı Hilafetinin İlk Asırları. Yayınevi : Yeditepe Yayınevi. Elinizdeki kitapta ise Osmanlı hilafetinin ihmal edilen ilk asırlarının bazı tartışmalı meseleleri aydınlatılmaya çalışıldı. Osmanlı Hilafetinin İlk Asırları. Marka : Yeditepe Yayınevi. Barkod : 9786057800619. Ürün Açıklaması. Yavuz Sultan Selim'in Mısır seferi hilafet için bir dönüm noktasıdır. Elinizdeki ... Osmanlı Hilafetinin İlk Asırları | benlikitap.com ... . Yavuz Sultan Selim'in Mısır seferi hilafet için bir dönüm noktasıdır. Elinizdeki kitapta ise Osmanlı hilafetinin ihmal edilen ilk asırlarının bazı tartışmalı meseleleri aydınlatılmaya çalışıldı. Osmanlı Hilafetinin İlk Asırları 9786057800619 Yeditepe Yayınevi. 23.50 TL. Osmanlı hilafeti daha çok 19. ve 20. yüzyıl merkezli ele alındı. Elinizdeki kitapta ise Osmanlı hilafetinin ihmal edilen ilk asırlarının bazı tartışmalı meseleleri aydınlatılmaya çalışıldı. Araştırma - İnceleme kategorisinde yer alan Uğur Demir - Osmanlı Hilafetinin İlk Asırları kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! 32 TL. Osmanlı hilafeti daha çok 19. ve 20. yüzyıl merkezli ele alındı. Elinizdeki kitapta ise Osmanlı hilafetinin ihmal edilen ilk asırlarının bazı tartışmalı meseleleri aydınlatılmaya çalışıldı. Osmanlı hilafeti daha çok 19 ve 20 yüzyıl merkezli ele alındı. Elinizdeki kitapta ise Osmanlı hilafetinin ihmal edilen ilk asırlarının bazı tartışmalı meseleleri aydınlatılmaya çalışıldı. Osmanlı hilafeti daha çok 19. ve 20. yüzyıl merkezli ele alındı. Elinizdeki kitapta ise Osmanlı hilafetinin ihmal edilen ilk asırlarının bazı tartışmalı meseleleri aydınlatılmaya çalışıldı. Osmanlı Hilafetinin ...