Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kalpaklılar - Doludizgin ile birlikte tek kitapta e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kalpaklılar - Doludizgin ile birlikte tek kitapta PDF EPUB


Samim Kocagöz

Kalpaklılar - Doludizgin ile birlikte tek kitapta - Samim Kocagöz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Samim Kocagöz
DOSYA BOYUTU 5,11
TARİH 2018-10-12
ISBN 9750406515
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Türkiye’yi yağmaya gelen 1919 yılının sömürgecilerine karşı kabaran öfke, o yılların öfkesidir; o yılların hiddetidir. Ama bugün de sömürgeciliğe karşı duyulabilecek öfkenin aynıdır elbette.”-Samim Kocagöz“Düşman donanması açıklarda demirlemiş, iki harp gemisi rıhtıma biraz daha yaklaşmıştı... Güvertedeki askerler ellerini, şapkalarını sallıyor, marşlar söylüyorlardı... Mavili beyazlı elbiseler giymiş genç kızlar, ellerinde çiçekler, vapurlardaki askerlere öpücükler yolluyorlardı.”İngilizlerin güdümündeki Yunan ordusu 15 Mayıs 1919’da İzmir’i işgal ederken genel manzara böyleydi. Ta ki karaya ayak basan ilk Yunan askerlerinin ortasına bir el bombası atılana kadar. Bombayı atan gazeteci Hasan Tahsin, “Dövüşe ben başlıyorum, siz devam edeceksiniz” diyecek kadar emindi çaktığı bu ilk kıvılcımın tüm ülkeyi saracağından. Yanılmamıştı da: İzmir bir sembol oldu, bayrak oldu, taştı Anadolu’nun içlerinden. Cephelerde Mehmet’ler, dağlarda efeler, her türlü imkânı kullanarak askerlere cephane taşıyan kadınlar, tüm Anadolu tek yürek oldu, başkaldırdı işgalcilere ve onların işbirlikçilerine.Kalpaklılar, Samim Kocagöz’ün belgelere dayanarak işlediği bir destan: İşgal altındaki topraklardan Kuvayı Milliye’nin doğuşuna, cephelerdeki çarpışmalardan gerici ayaklanmalara kadar Kurtuluş Savaşı’nın, bir ulusun bağımsızlık için verdiği mücadelenin gerçek destanı.“Yazarının istediği gibi nihayet ilk defa Kalpaklılar’ı (Doludizgin ile birlikte ve sadece Kalpaklılar adı altında) tek cilt olarak okurlarına sunmaktan sevinç duyuyoruz.”

...r roman özelliğindedir. Punto Kitap. Arama ... Kalpaklılar - Doludizgin ile Birlikte Tek Kitapta - Samim Kocagöz ... . Alışveriş Sepetim. Kitap dostları için Kitap Müptelası'nda binlerce çeşit kitap var. Yeni çıkan kitaplar, çok satanlar ve binlerce çeşit kitap burada! Kalpaklılar, Samim Kocagöz'ün belgelere dayanarak işlediği bir destan... Satın almak istiyorsanız ve fiyat bilgisini merak ediyorsanız, KitapYurdu, D&R, İdefix, HepsiBurada gibi sitelerden bilgi alabilirsiniz. Kalpaklılar - Doludizgin ile birlikte tek ... Kalpaklılar Doludizgin ile Birlikte Tek Kitapta | Punto Kitap ... . Kalpaklılar - Doludizgin ile birlikte tek kitapta Kitabı Yazarı Kimdir? Samim Kocagöz kaleminden Kalpaklılar - Doludizgin ile birlikte tek kitapta kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Samim Kocagöz. "Türkiye'yi yağmaya gelen 1919 yılının sömürgecilerine karşı kabaran öfke, o yılların öfkesidir; o yılların hiddetidir. Ama bugün de sömürgeciliğe karşı duyulabilecek öfkenin aynıdır elbette... Ürün Kodu ile Ara. Kitap Adı "Yazarının istediği gibi nihayet ilk defa Kalpaklılar'ı (Doludizgin ile birlikte ve sadece Kalpaklılar adı altında) tek cilt olarak okurlarına sunmaktan sevinç duyuyoruz." ÜRÜN ÖZELLİKLER...