Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Halifelik Kurumu ve Tarihi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Halifelik Kurumu ve Tarihi PDF EPUB


El-Kalkaşendi

Halifelik Kurumu ve Tarihi - El-Kalkaşendi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR El-Kalkaşendi
DOSYA BOYUTU 6,42
TARİH 2019-12-26
ISBN 6057800152
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hz. Peygamber'in Medine'ye hicretiyle birlikte kurulan siyasî yapı dâhilinde Dört Halifeler Emevîlerden sonra iktidara gelen Abbasîler en uzun ömürlü hanedandır. Onların sayesinde Atlas Okyanusu'ndan Seyhun Nehrine kadar uzanan İslam coğrafyasının kozmopolit fakat birlikten uzak yapısı bütünleşme imkânını yakalamıştır. İslam Medeniyeti kavramının ortaya çıkışı da bunun bir sonucudur. Hilafet kurumu da yine onlar sayesinde İslam toplumunda gerçek yerini ve anlamını kazanmıştır. Türk okuyucusunun beğenisine sunulan el-Kalkaşendî'nin Meâsiru'l-inâfe fi meâlimi'l-hilafe adını taşıyan bu eserde Bağdat ve Mısır Abbasi halifelerinin iktidar dönemlerdeki siyasî olaylarının anlatımlarının yanında halifeliğin şartları, hak ve sorumlulukları, onlara verilen lakaplar, halifelerle, hâkimlerin ve devlet görevlilerinin arasındaki yazışmalar ele alınmıştır. Müellifinin İslam tarihçiliğindeki yeri, bu konudaki yetkinliği ve kaleme aldığı diğer eserler de dikkate alındığında Meâsiru'l-inâfe'nin değeri daha açık şekilde ortaya çıkmaktadır.

... fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap ... Halifelik Kurumu ve Tarihi | bkmkitap.com ... .com'dan satın alın! Cilt Durumu. : Ciltsiz. Basım Tarihi. Halifelik Kurumu ve Tarihi. Hz. Peygamber'in Medine'ye hicretiyle birlikte kurulan siyasî yapı dâhilinde Dört Halifeler Emevilerden sonra iktidara gelen Abbasiler en uzun ömürlü hanedandır. Halifelik Kurumu ve Tarihi. 35.00 TL%40 İndirim. Hilafet kurumu da yine onlar sayesinde İslam toplumunda gerçek yerini ve anlamını kazanmıştır. Halifelik Kurumu Ve Tarihi, diğer kategorisinde 28,11 ... Halifelik ve Papalık | Tarih Aklı ... . Halifelik Kurumu Ve Tarihi, diğer kategorisinde 28,11 TL fiyat ve PTT Kargo güvencesiyle. Yorum Yaz. Ürün Adı: Halifelik Kurumu ve Tarihi. Mağaza: ANADOLU KİTAP. 20.56 TL. İslam Medeniyeti kavramının ortaya çıkışı da bunun bir sonucudur. Hilafet kurumu da yine onlar sayesinde İslam toplumunda gerçek yerini ve anlamını kazanmıştır. Halifelik Kurumu ve Tarihi. Yayınevi : Yeditepe Yayınevi. Yazar : El-Kalkaşendi. Hilafet kurumu da yine onlar sayesinde İslam toplumunda gerçek yerini ve anlamını kazanmıştır. 26.25 TL. İslam Medeniyeti kavramının ortaya çıkışı da bunun bir sonucudur. Hilafet kurumu da yine onlar sayesinde İslam toplumunda gerçek yerini ve anlamını kazanmıştır. 29.75 TL. İslam Medeniyeti kavramının ortaya çıkışı da bunun bir sonucudur. Hilafet kurumu da yine onlar sayesinde İslam toplumunda gerçek yerini ve anlamını kazanmıştır. Halifelik Kurumu Ve Tarihi kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Hilafet kurumu da yine onlar sayesinde İslam toplumunda gerçek yerini ve anlamını kazanmıştır. Halifelik Kurumu ve Tarihi. El Kalkaşendi YEDİTEPE YAYINEVİ. Hilafet kurumu da yine onlar sayesinde İslam toplumunda gerçek yerini ve anlamını kazanmıştır. El Kalkaşendi - Halifelik Kurumu ve Tarihi kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Halifelik Kurumu ve Tarihi. Kitap Bilgisi. Alıntılar. 28 TL. Halifelik Kurumu ve Tarihi-Yeditepe Yayınevi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. kitaphanen.com´da uygun fiyata Yeditepe Yayınevi markalı Halifelik Kurumu ve Tarihi 9786057800152 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Bu tarihten sonra halife sadece ruhani önder olarak devam etti. Bu durum halifelik kurumu hakkında bir an önce önlem alınmasını gerektiriyordu. Halifelik Kurumu ve Tarihi (9786057800152). Marka : El Kalkaşendi. Hilafet kurumu da yine onlar sayesinde İslam toplumunda gerçek yerini ve anlamını kazanmıştır. 35 TL. İslam Medeniyeti kavramının ortaya çıkışı da ...