Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hediyyetü'l-MüştakHak Aşıklarına Rehber e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hediyyetü'l-MüştakHak Aşıklarına Rehber PDF EPUB


Lalizade Abdülbaki Efendi

Hediyyetü'l-MüştakHak Aşıklarına Rehber - Lalizade Abdülbaki Efendi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Lalizade Abdülbaki Efendi
DOSYA BOYUTU 10,6
TARİH 2020-03-05
ISBN 6257014359
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Her metnin oluşturulduğu dönemle arasında sıkı bir ilişki bulunur. Bu sebeple bir metnin hakkıyla anlaşılabilmesi için yazıldığı dönemin özelliklerinin, anlayış tarzının, fikrî ve içtimaî yapısının bilinmesi gerekmektedir. Klasik Türk edebiyatına dahil olan metinlerin daha iyi çözümlenebilmesi için özellikle dînî literatürün, kelimelerin kullanıldığı dönemdeki anlamlarının ve anlam çeşitlerinin, şerh metotlarının bilinmesi icap eder. Bu da klasik şerh metodunu yansıtan metinlerin incelenmesi yoluyla olacaktır.XVIII. yüzyıl Osmanlı müellifleri arasında yer alan La‘lî-zâde Abdülbâkî, mensubu olduğu Bayrâmî- Melâmî ekolü hakkında bilgi veren eserleriyle bilinmektedir. Bu kitap, La‘lî-zâde Abdülbâkî’nin büyük dedesi Sarı Abdullah Efendi’nin (ö.1071/1660) Meslekü’l-‘Uşşâk kasidesine yazdığı şerhtir ve özellikle Türk tasavvuf anlayışını ve mensup olduğu ekolün âdâbını yansıtması bakımından büyük önem arz etmektedir.Çalışmanın birinci bölümünde şâirin hayatı ve tespit edilebilen eserleri hakkında bilgi verildikten sonra ikinci bölümünde, sadeleştirilmiş metne yer verilmiştir. Ardından eserin tespit edilebilen nüshaları tavsif edilerek edisyon kritik yapılmış ve transkripsiyonlu metin ortaya konmuştur.

... bulunur. Bu sebeple bir metnin hakkıyla anlaşılabilmesi için yazıldığı dönemin özelliklerinin, anlayış tarzının ... Hediyyetü'l-Müştâk Hak Âşıklarına Rehber | benlikitap.com ... ... 21 TL. Her metnin oluşturulduğu dönemle arasında sıkı bir ilişki bulunur. Bu sebeple bir metnin hakkıyla anlaşılabilmesi için yazıldığı dönemin özelliklerinin, anlayış tarzının... Hak Aşıklarına Rehber Hediyyetü'l-Müştak. Lalizade Abdülbaki. Ketebe Yayınları. Hediyyetü'l Müştak Hak aşıklarına Rehber Osmanlı Klasikleri, Ketebe Yayınları, Lalizade Abdülbaki Efendi, 97862570 ... Hak Aşıklarına Rehber Hediyyetül Müştak ... . Hediyyetü'l Müştak Hak aşıklarına Rehber Osmanlı Klasikleri, Ketebe Yayınları, Lalizade Abdülbaki Efendi, 9786257014359,Tarih Yazar. : Lalizade Abdülbaki Efendi. Hediyyetü'l-Müştâk; Hak Âşıklarına Rehber....