Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hz. Ammar bin Yasir (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi 23) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hz. Ammar bin Yasir (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi 23) PDF EPUB


Ünal Kılıç

Hz. Ammar bin Yasir (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi 23) - Ünal Kılıç pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ünal Kılıç
DOSYA BOYUTU 8,12
TARİH 2020-04-03
ISBN 9754739732
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Sahabeyi tanımak, Hz. Peygamber’i, yaşantısını, mücadelesini, tebliğini, davasını, yöntemini, sünnetini, kendisinden sonraki hâdiseleri, fetihleri ve hatta Mekke’yi Medine’yi tanımak demektir. Bu nedenle Hz. Peygamber’in arkadaşlarının hayatını okumak, klasik anlamda biyografi okumaktan çok daha öte bir içeriğe sahiptir. Nitekim Allah, Ahzap suresi 21. ayette inananlar için Elçisi’ni ''en güzel örnek'' olarak gösterirken ilk muhatapları bu ilahî tavsiyenin âdeta sağlaması olmuşlar; onun (sas) rehberliğinde “insanlar için çıkartılmış iyiliği emreden kötülüğü yasaklayan en hayırlı topluluk” haline gelmişlerdir. “Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi” Projesinin arka planında yatan temel amaç da ülkemiz insanına Peygamberimizin arkadaşlarının hayatlarını, modelliklerini akademik veya güncel tartışmalardan uzak, sade, ilk kaynaklara dayalı, sahih bilgiler üzerine kurulmuş kitaplarla tanıtmaktır. Bunun için de kitapların hacimleri ve içerikleri sınırlı tutulmuş, anlaşılır bir dil kullanmaya ayrıca özen gösterilmiştir.

...gili Peygamberimizin çok sevdiği sahabilerden birisi şüphesiz Hz ... Hz. Ammar Bin Yasir (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi/23) ... . Ammar'dı. Ünal Kılıç. Sahabeyi tanımak Hz. Peygamber'i yaşantısını mücadelesini tebliğini davasını yöntemini sünnetini kendisinden sonraki hâdiseleri fetihleri ve hatta Mekke'yi Medine'yi tanımak demektir. Ammâr bu evlilik sonucu dünyaya geldi. Hz. Ebü'l-Yakzân Ammâr b. Yâsir b. Âmir el-Ansî (ö. 37/657). İlk Müslümanlardan, anne ve babası ilk İslâm şehidleri olan ... Hz. Ammar Bin Yasir (Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi 23) - Ünal... ... . İlk Müslümanlardan, anne ve babası ilk İslâm şehidleri olan meşhur sahâbî. Ammar Bin Yasir radıyallahu anh imanda azmi. Ben Ammar Bin Yasir'im. Bu tarafa gelin." diye haykırarak toparladı. Hz. Ömer (r.a) zamanında Kûfe'ye vali olarak gönderildi....