Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Osmanlı Subayının Esaret Günlükleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Osmanlı Subayının Esaret Günlükleri PDF EPUB


Hüseyin Hamit

Bir Osmanlı Subayının Esaret Günlükleri - Hüseyin Hamit pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hüseyin Hamit
DOSYA BOYUTU 8,1
TARİH 2020-02-21
ISBN 9750846854
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bir Osmanlı Subayının Esaret Günlükleri, I. Dünya Savaşı’nda Kafkas Cephesi’nde Ruslarla yapılan muharebelerde esir düşen Mülazım-ı evvel (Üsteğmen) Hüseyin Hamit Efendi’nin esaret günlüklerinden oluşuyor.İki defter halindeki günlükler, kendisinin Sibirya’ya olan esaret yolculuğunu, Nikolsk kampındaki esaret hayatını ve 1918 yılında esaretten kaçıp Türkiye’ye olan yolculuğunu anlatıyor. İlk defter, 14 Mart 1916 - 13 Mart 1917 tarihleri arasında Nargin Adası’ndan başlayıp Sibirya’ya, Nikolsk kasabasına gidişi ve burada yaşadıkları hakkında detaylı bilgiler içeriyor. 12 Nisan 1918 - 19 Şubat 1919 tarihleri arasını kapsayan ikinci defter ise, yaklaşık iki sene esir olarak hayatını sürdüren Hüseyin Hamit Efendi’nin, birkaç arkadaşıyla birlikte Nikolsk’tan kaçarak Türkiye’ye dönüşü hakkında bilgiler veriyor.

...leri, hazırlayan: Serkan Erdal ve Hasan Demirci, Yapı Kredi Yayınları, anı, 248 sayfa, 2020 ... Bir Osmanlı Subayının Esaret Günlükleri | bkmkitap.com ... . Ürün Ebatı:Genişlik: 14.00, Uzunluk: 21.00 cm. Bir Osmanlı Subayının Esaret Günlükleri, I. Dünya Savaşı'nda Kafkas Cephesi'nde Ruslarla yapılan muharebelerde esir düşen Mülazım-ı evvel... 18.20 TL. Bir Osmanlı Subayının Esaret Günlükleri, I. Dünya Savaşı'nda Kafkas Cephesi'nde Ruslarla yapılan muharebelerde esir düşen Mülazım-ı evvel (Üsteğmen) Hüseyin Hamit Efendi'nin... ...Esaret Günlükleri", I. Dünya Savaşı'nda Kafkas Cephesi'nde Ruslarla yapılan muhareb ... Bir Osmanlı Subayının Esaret Günlükleri Epub Bedava İndir ... ... ...Esaret Günlükleri", I. Dünya Savaşı'nda Kafkas Cephesi'nde Ruslarla yapılan muharebelerde esir düşen Mülazım-ı evvel (Üsteğmen) Hüseyin Hamit Efendi'nin esaret günlüklerinden oluşuyor....