Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Cimriler Kitabı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Cimriler Kitabı PDF EPUB


Cahız

Cimriler Kitabı - Cahız pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Cahız
DOSYA BOYUTU 10,92
TARİH 2020-04-10
ISBN 6257933940
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Câhiz, Kitâbu’l-Buhalâ isimli bu eserinde, cimrilerin, yoksulluk endişesi ile mal biriktirmek uğruna kendilerine ve çevresindekilere verdiği zararları gözler önüne sererken, cimrilerin aslında cimriliği kötü bir huy olarak görmediklerini, aksine diğer insanları tutumsuz ve savurgan gördüklerini, mallarını koruma adına hangi önlemlere başvurduklarını, alınan ekmek sayısından elbiselerin giyim süresine, suyun israf edilmeden nasıl kullanılacağından, gelen misafirlerin en ekonomik nasıl ağırlanacağına kadar cimrilere has olan hayat için gerekli şeylerin nasıl tutumlu bir biçimde kullanılabileceğini ve bu tedbirlerin düşünülmesi ve uygulanmasında cimrilerin nasıl birer düşünce adamı halini dönüşerek filozoflaştıklarını, edebî, felsefî ve eğlendirici bir üslupla ele almış ve yaşanmış olaylardan kesitler sunmuştur.

...lk kitaptır. Cimriler Kitabı: Bu kitap, cimrileri anlamak ve aklımızı başımıza devşirmek için ilk ... Kitap Çeşitleri ve Fiyatları | Cimri ... ... 8 TL. Cahiz'in Cimriler Kitabı, dünya edebiyatında cimrilik üzerine yazılmış, felsefî içerik taşı-yan derli toplu ilk kitaptır. Cimrilerin, servetlerini koruma adına başvurdukları oldukça şaşırtıcı önlemler... Cimrilik ruhu, cimrileri filozoflaştırmış ve bir anlamda iktisat felsefesinin ilk nüveleri onların kendi fikirlerini savunma çabalarından doğmuştur. Cimriler Kitabı: Bu kitap... Cimriler Kitabı. Yayınevi : Şule Yayınları. Yazar : Cahız. 13,5 x 21. ... Cimriler Kitabı - Ebu Osman El Cahiz ... . Cimriler Kitabı: Bu kitap... Cimriler Kitabı. Yayınevi : Şule Yayınları. Yazar : Cahız. 13,5 x 21. Kağıt Türü. Kitap Kağıdı. Sayfa Sayısı. 255. Cimriler Kitabı - Bordo Siyah Yayınları - 9786052223925 - Cahiz - - Cahiz'in Cimriler Kitabı, dünya edebiyatındacimrilik üzerine yazılmış, felsefî içerik taşıya. Cimriler Kitabı. KAPAT. %28 indirimli....