Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İşittiklerim Gördüklerim Bildiklerim e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İşittiklerim Gördüklerim Bildiklerim PDF EPUB


Münevver Ayaşlı

İşittiklerim Gördüklerim Bildiklerim - Münevver Ayaşlı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Münevver Ayaşlı
DOSYA BOYUTU 11,49
TARİH 2014-03-28
ISBN 9753626293
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Görebilmek, duyabilmek ve bir devri rivayetiyle, dedikodusuyla nakletmek, işte tarihe ve tarihçiye en büyük hizmet. Tarihçi bu yazıları ayıklasın, istediklerini alsın, istemediklerini bıraksın" diyen Münevver Ayaşlı Hanımefendi içinde yaşadığı devri (1906-1999) tanıdıkları, gördükleri, işittikleri, işitenlerden işittikleri, nüktesi, rivayeti, dedikodusu, efsanesi ve bilebildiği kadar hakikatiyle kendisinden sonra gelecek nesillere nakletme çabası gösteren bir Osmanlı haminnesidir.Köklü aile yapısı ve eşinin bulunduğu önemli devlet hizmetleri sayesinde Abdülhak Hamid'den Halide Edip Adıvar'a Mithat Cemal Kuntay'dan Asaf Halet Çelebi'ye, İsmail Hami Danişmend'den Burhan Toprak'a, Mösyö Massignon'dan Albert Gabriel'e kadar birçok önemli ismi çok yakından tanıyan Ayaşlı'nın hem hatırat edebiyatımıza hem de tarih ve kültürümüze belki en büyük katkısı işittikleri, gördükleri ve bildiklerini yazıya geçirmiş olmasıdır.

...lsın... 13.50 TL. ...önemli ismi çok yakından tanıyan Ayaşlının hem hatırat edebiyatımıza hem de tarih ve kültürümüze belki en büyük katkısı işittikleri, gördükleri ve bildiklerini yazıya geçirmiş olmasıdır ... İşittiklerim Gördüklerim Bildiklerim - Timaş Yayınları ... . İşittiklerim Gördüklerim Bildiklerim. Barkod: 9789753626293. Marka: Timaş Yayınları. hem de tarih ve kültürümüze belki en büyük katkısı işittikleri, gördükleri ve bildiklerini yazıya geçirmiş olmasıdır. 16.60 TL. ...Albert Gabriel'e kadar birçok önemli ismi çok yakından tanıyan Ayaşlı'nın hem hatırat edebiyatımıza hem de tarih ve kültürümüze belki en büyük katkısı işittikleri, gördükleri ve bildiklerini. İş ... İşittiklerim Gördüklerim Bildiklerim - Münevver Ayaşlı | kitapyurdu.com ... . 16.60 TL. ...Albert Gabriel'e kadar birçok önemli ismi çok yakından tanıyan Ayaşlı'nın hem hatırat edebiyatımıza hem de tarih ve kültürümüze belki en büyük katkısı işittikleri, gördükleri ve bildiklerini. İşittiklerim Gördüklerim Bildiklerim - Münevver Ayaşlı. Timaş Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 142.5 Puan. Münevver Ayaşlı. Kitap Tanıtımı. "Görebilmek, duyabilmek ve bir devri rivayetiyle, dedikodusuyla nakletmek, işte tarihe ve tarihçiye en büyük hizmet. ...Gabriel'e kadar birçok önemli ismi çok yakından tanıyan Ayaşlı'nın hem hatırat edebiyatımıza hem de tarih ve kültürümüze belki en büyük katkısı işittikleri. gördükleri ve bildiklerini yazıya geçirmiş olmasıdır. Münevver Ayaşlı. "Görebilmek, duyabilmek ve bir devri rivayetiyle, dedikodusuyla nakletmek, işte tarihe ve tarihçiye en büyük hizmet. Tarihçi bu yazıları ayıklasın, istediklerini alsın... İşittiklerim Gördüklerim Bildiklerim hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. ...hem hatırat edebiyatımıza hem de tarih ve kültürümüze belki en büyük katkısı işittikleri, gördükleri ve bildiklerini. İşittiklerim Gördüklerim Bildiklerim. 7,90 €. Rumeli ve Muhteşem İstanbul....