Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma DeccalHıristiyanlığa Sövgü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

DeccalHıristiyanlığa Sövgü PDF EPUB


Friedrich Nietzsche

DeccalHıristiyanlığa Sövgü - Friedrich Nietzsche pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Friedrich Nietzsche
DOSYA BOYUTU 10,37
TARİH 2020-03-16
ISBN 6257030090
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İlk olarak 1895 yılında yayımlanan Deccal ile Nietzsche, Hıristiyanlıkla ilgili eleştirilerini altmış iki kısa bölümde açık ve net bir şekilde dile getirir. Daha önce tanrının öldüğünü duyuran yazar bu kitabında Hıristiyanlık değerlerinin, bu tür değerleri ortaya koymak için gerekli niteliklere sahip olmayan insanlar tarafından yaratıldığını söyler. Bu değerleri gerçeğe aykırı olarak niteler ve bunların insanı zayıf kıldığından bahseder. Ona göre insanlığı çürüten ve yok olmaya götüren, sonradan uydurulmuş bu değerlerdir. Dolayısıyla insanlığın kurtuluşu için muhakkak Hıristiyanlığın kökünün kazınması gerekir. Nietzsche’nin sözünü ettiği Deccal, Hıristiyan-olmayan-kişidir aslında; Hıristiyanlığın bütün yalanlarını reddeden ve kendi doğasını kabullenip onu çöküşe götürecek olan değerlerle savaşan kişidir. Nietzsche en nihayetinde, yalnızca tek bir gerçek Hıristiyanın varlığından söz eder; fakat onun da çarmıhta can verdiği gerçeğinin altını çizer. En son kaleme aldığı otobiyografik eseri Ecce Homo dışında, önemli fikirlerini ifade ettiği son yapıtı Deccal, Alman filozofun felsefe tarihindeki yerini anlamak açısından son derece önemlidir.

...a Lanet. "Kutsal" tarih, layık olduğu adla, lanetli tarih adıyla anılmalı; "tanrı", "mesih", "kurtarıcı", "aziz" sözcükleri sövgü olarak, canilere takılan adlar olarak kullanılmalıdır ... Deccal Hıristiyanlığa Sövgü ... . Deccal - Hıristiyanlığa Lanet. "Kutsal" tarih, layık olduğu adla, lanetli tarih adıyla anılmalı; "tanrı", "mesih", "kurtarıcı", "aziz" sözcükleri sövgü olarak, canilere takılan adlar olarak kullanılmalıdır. Burada 'İsa Düşmanı' Deccal adını üstlenerek hristiyanlığa lanet yağdıran düşünür, 'modern' Batı'nın tinsel temeline savaş açar. Deccal - Hıristiyanlığa Sövgü. Friedrich Niet ... Deccal - Hıristiyanlığa Sövgü | bkmkitap.com ... . Burada 'İsa Düşmanı' Deccal adını üstlenerek hristiyanlığa lanet yağdıran düşünür, 'modern' Batı'nın tinsel temeline savaş açar. Deccal - Hıristiyanlığa Sövgü. Friedrich Nietzsche....