Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Nasıl Hristiyan Olacaktık? e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Nasıl Hristiyan Olacaktık? PDF EPUB


Kazım Karabekir

Nasıl Hristiyan Olacaktık? - Kazım Karabekir pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kazım Karabekir
DOSYA BOYUTU 11,86
TARİH 2019-11-22
ISBN 6059850995
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Fethi Bey (Okyar) söz alarak, bana gayet sert, kat’i cevap verdi: -Evet, Karabekir! Türkler İslamlığı kabul ettiklerinden böyle kaldılar... Ve İslam kaldıkça da bu halde kalmaya mahkumdurlar... Bunun için İslam kalamayacağız... Ben de aynı sertlikle şu cevabı verdim: “Fethi Bey, bu yabancı fikri şiddetle reddederim! Geri kalmaklığımıza âmil olan şey bir değildir. Fütûhatçılık, temsil kudreti gösterememek, Avrupa’nın ilim ve irfan cephesiyle temassızlık, idarede istibdat gibi mühim sebepler vardır...” Cumhuriyetin ilk yıllarında ‘İslam ilerlememize mani, din değiştirelim’ tartışmalarını ve Karabekir Paşa’nın bu fikri savunanlara çok sert tepkisi ile Lozan heyetinde bulunan hahambaşı Hayim Naum’un İngilizlere teklifini okuyacaksınız. Masonların İttihat ve Terakki Cemiyeti üzerindeki etkisini ve Karabekir Paşa’nın masonlar ile ilgili görüşlerini, yine bu kitapta Karabekir Paşa’nın Bulgaristan esareti günlerini okuyacaksınız.

...ya yaranmak istediği hâlde, o kadar din karşıtı bir hüviyeti var ki, batıl hristiyanlığı bile razı ... Kâzım Karabekir - Nasıl Hıristiyan Olacaktık?! - Belgelerle Gerçek Tarih ... ... Nasıl Hristiyan Olacaktık Kazım Karabekir Truva Yayınları 9786059850995 Kazım Karabekir. Sepete At Hemen Al. Avrupa devletlerinin arasına girebilmemiz için "Haşa" İslamiyeti bırakıp protestanlığa yaklaşmamız lazım.... Bu gerçeği Halide Edip Adıvar'dan dinlemş olarak Avukat Yusuf Türel de 6 şubat 1995 tarihli... Open/Close Menu Hristiyan Türklerin Buluşma Noktası. Belki hemen yerinde olarak " Mademki İsa Mesih ge ... Nasıl Hristiyan Olacaktık ... ... Open/Close Menu Hristiyan Türklerin Buluşma Noktası. Belki hemen yerinde olarak " Mademki İsa Mesih gelecek, o halde bu nasıl ve ne tarzda olacak? diye kendi kendine sorabilirsin. Hristiyan olmak - Sevgili ziyaretçimiz, bu makalemizde "Hristiyan olmak için neler yapılması" gerektiğiyle ilgili bilgi vereceğiz. Bizim temel kaynağımız Tanrı sözü olan İncil'dir. Hristiyan inancı hakkında bilgi almak isteyen ve Hristiyan inancına mensup kişilerin faydalanabileceği web hizmetidir. Peki bu kişiler Türkiye'de nasıl yaşamaktadır, hangi haklara sahiptirler? Şalom bir sorum olacak bunu merak ediyorum, Hristiyanlar neden haç işaretini kullanırlar, ellede bu işareti yaparlar. Hac hristiyanlar icin cok büyük bir önemi vardir. Cünkü Kurtulus hac ile gelmistir. nelerdir ?, hristiyanlar kime tapar ?, hr...