Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ömerle Bir Kutu Macera: Cabir bin Hayyan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ömerle Bir Kutu Macera: Cabir bin Hayyan PDF EPUB


Dilara Sevgili

Ömerle Bir Kutu Macera: Cabir bin Hayyan - Dilara Sevgili pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dilara Sevgili
DOSYA BOYUTU 3,33
TARİH 2019-11-25
ISBN 6058018488
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Öncü Bilim İnsanları” kitap dizimiz, bilim tarihimizde buluşlarıyla yahut buluşlara olan katkılarıyla gündeme gelmiş bilim insanlarımızın tanıtımını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.Çocuk ve ilk gençlik çağındaki okurlar daima bilim insanlarından, buluşlardan ve teknik ilerleme serüvenlerinden etkilenmişlerdir. Bu sebeple bilim insanlarımızı macera dolu bir hikâye içinde anlattık.Hikâyemizin kahramanı Ömer, dedesinin evindeki çatı katında, gizemli kutuyu açarak içinden çıkan haritadaki yıldıza dokunur. Ömer kutu macerasıyla, geçmişe yolculuk yaparak o an haritada parıldayan yıldızın olduğu yere gider. O bölgede yaşamış ve dünyaya buluşuyla ün salmış bilim insanının ortamına konuk olur. Ömer kendisine ev sahipliği yapan bilim insanının buluşlarını ve dünya bilimine katkılarını yakından tanıma imkânı bulur.Kahramanımız macera dolu hikâyede çıktığı bu gizemli yolculuğundan çok önemli bilgiler öğrenerek evine döner ve öğrendikçe de mutlu olur.Kaşif Çocuk Yayınları tarafından yapım ve yayın çalışması üstlenilerek yürütülen bu proje büyük bir ekipten oluşmaktadır.Amacımız; bilim tarihimizde emeği olan büyük insanları bütün dünyaya ve gelecek nesillere anlatmak ve iyi işler yapan insanların biricik oluşunu dile getirmektir.İyi okuyan, okudukça değer üreten, insanlığın hayrı ve erdemli geleceği için bilimsel çalışmalar yürüten, sanata ve bilime tutkun gençler olmanız dileğiyle...Sağlıcakla okuyunuz. Elinizdeki kitapta “Kimyanın Babası” lakabıyla anılan Cabir bin Hayyan’ın bilimsel çalışmalarına ve buluşlarına tanıklık edeceksiniz. Tabiat bilimlerinde deneysel metodun önemine inanan Cabir bin Hayyan birçok deney araç ve gerecini icat etti. Bu icatlar sonraki tüm kimyacılar tarafından kullanıldı. Einstein’dan yüzlerce yıl önce atomun bölünebileceği fikrini ortaya koyan Cabir bin Hayyan, tabiatı bitki, maden ve hayvan olarak üç gruba ayırdı.Öncü Bilim İnsanı Cabir bin Hayyan'ı daha yakından tanımak için heyecan dolu bir zaman yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz?

... araç ve gerecini icat etti. Elinizdeki kitapta "Kimyanın Babası" lakabıyla anılan Cabir bin Hayyan ın bilimsel çalışmalarına ve buluşlarına tanıklık edeceksiniz ... Ömerle Bir Kutu Macera: Cabir Bin Hayyan Ömerle Bir Kutu... ... . Tabiat bilimlerinde deneysel metodun önemine inanan Cabir bin... Betülnur Aybegüm Taslı. Elinizdeki kitapta *Kimyanın Babası* lakabıyla anılan Cabir bin Hayyan'ın bilimsel çalışmalarına ve buluşlarına tanıklık edeceksiniz. Öncü Bilim İnsanı Cabir bin Hayyan'ı daha yakından tanımak için heyecan dolu bir zaman yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? Ömer'le Bir Kutu Macera: Cabir bin Hayyan ... Ömerle Bir Kutu Macera: Cabir Bin Hayyan Ömerle Bir Kutu... ... . Öncü Bilim İnsanı Cabir bin Hayyan'ı daha yakından tanımak için heyecan dolu bir zaman yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? Ömer'le Bir Kutu Macera: Cabir bin Hayyan Yorumları (0 yorum). Dilara Sevgili, Betülnur Aybegüm Taslı. "Öncü Bilim İnsanları" ki...