Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ömerle Bir Kutu Macera: Harizmi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ömerle Bir Kutu Macera: Harizmi PDF EPUB


Dilara Sevgili

Ömerle Bir Kutu Macera: Harizmi - Dilara Sevgili pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dilara Sevgili
DOSYA BOYUTU 4,64
TARİH 2019-11-25
ISBN 6058018457
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Öncü Bilim İnsanları” kitap dizimiz, bilim tarihimizde buluşlarıyla yahut buluşlara olan katkılarıyla gündeme gelmiş bilim insanlarımızın tanıtımını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.Çocuk ve ilk gençlik çağındaki okurlar daima bilim insanlarından, buluşlardan ve teknik ilerleme serüvenlerinden etkilenmişlerdir. Bu sebeple bilim insanlarımızı macera dolu bir hikâye içinde anlattık.Hikâyemizin kahramanı Ömer, dedesinin evindeki çatı katında, gizemli kutuyu açarak içinden çıkan haritadaki yıldıza dokunur. Ömer kutu macerasıyla, geçmişe yolculuk yaparak o an haritada parıldayan yıldızın olduğu yere gider. O bölgede yaşamış ve dünyaya buluşuyla ün salmış bilim insanının ortamına konuk olur. Ömer kendisine ev sahipliği yapan bilim insanının buluşlarını ve dünya bilimine katkılarını yakından tanıma imkânı bulur.Kahramanımız macera dolu hikâyede çıktığı bu gizemli yolculuğundan çok önemli bilgiler öğrenerek evine döner ve öğrendikçe de mutlu olur.Kaşif Çocuk Yayınları tarafından yapım ve yayın çalışması üstlenilerek yürütülen bu proje büyük bir ekipten oluşmaktadır.Amacımız; bilim tarihimizde emeği olan büyük insanları bütün dünyaya ve gelecek nesillere anlatmak ve iyi işler yapan insanların biricik oluşunu dile getirmektir.İyi okuyan, okudukça değer üreten, insanlığın hayrı ve erdemli geleceği için bilimsel çalışmalar yürüten, sanata ve bilime tutkun gençler olmanız dileğiyle...Sağlıcakla okuyunuz.Kitap HakkındaElinizdeki kitapta Avrupa'ya algoritma hesap metodunu ve cebir ilmini öğreten Harizmî’nin bilimsel çalışmalarına ve buluşlarına tanıklık edeceksiniz. “Sıfır”ı bularak bilim dünyasına kazandıran Harizmî, önemli bir matematikçi olduğu kadar büyük bir astronomdur da. Dokuzuncu yüzyılda bilim dünyasını büyük ölçüde etkileyen “Beytü'lHikme” adlı ilim ve kültür merkezinin idareciliğinde bulundu. Harizmî, Bağdat ve Suriye'de iki rasathane kurdurarak uzun yılların emeği neticesinde Ziyc-i Harizmî adında, yıldızların hareketlerini tespit eden meşhur yıldız kataloğunu hazırladı.Öncü Bilim İnsanı Harizmî'yi daha yakından tanımak için heyecan dolu bir zaman yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz?

...i Harizmi adında, yıldızların hareketlerini tespit eden meşhur yıldız kataloğunu hazırladı ... Ömerle Bir Kutu Macera: Harizmî Ömerle Bir Kutu Macera: Harizmî ... . Elinizdeki kitapta Avrupa ya algoritma hesap metodunu ve cebir ilmini öğreten Harizmi nin bilimsel çalışmalarına ve buluşlarına tanıklık edeceksiniz. 12.34 TL. Elinizdeki kitapta Avrupa'ya algoritma hesap metodunu ve cebir ilmini öğreten Harizmi'nin bilimsel çalışmalarına ve buluşlarına tanıklık edeceksiniz. ...Ziyc-i Harizmi adında, yıldızların hareketlerini tespit eden meşhur yıldız kataloğunu h ... Kaşif Çocuk Yayınları | Ömer'le Bir Kutu Macera: Harizmi ... . ...Ziyc-i Harizmi adında, yıldızların hareketlerini tespit eden meşhur yıldız kataloğunu hazırladı. Ömerle Bir Kutu Macera: Nasiruddin Tusi. Müzeyyen Çelik Kesmegülü. Kaşif Çocuk Yayınlar. ...emeği neticesinde Ziyc-i Harizmi adında, yıldızların hareketlerini tespit eden meşhur yıldız kataloğunu hazırladı. %15. Ömerle Bir Kutu Macera: İbn-i Karaka. Vural Kaya. Kaşif Çocuk Yayınları. Ömer kutu macerasıyla geçmişe yolculuk yaparak o an haritada parıldayan yıldızın ve cebir ilmini öğreten Harizmî'nin bilimsel çalışmalarına ve buluşlarına tanıklık edeceksiniz. 19.90 TL. Harizmi, Bağdat ve Suriye'de iki rasathane kurdurarak uzun yılların emeği neticesinde Ziyc-i Harizmi adında, yıldızların hareketlerini tespit eden meşhur yıldız kataloğunu hazırladı. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Ömerle Bir Kutu Macera: Harizmi. Mağaza: Yeryüzükitap. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. 16.92 TL. Harizmi, Bağdat ve Suriye'de iki rasathane kurdurarak uzun yılların emeği neticesinde Ziyc-i Harizmi adında, yıld...