Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sasanilerin Siyasi Tarihi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sasanilerin Siyasi Tarihi PDF EPUB


Abdülhüseyin Zerrinkub

Sasanilerin Siyasi Tarihi - Abdülhüseyin Zerrinkub pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Abdülhüseyin Zerrinkub
DOSYA BOYUTU 11,20
TARİH 2019-12-24
ISBN 6058616189
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitap Sâsânîlerin siyasî tarihini (224-651) ele almaktadır. Dört yüzyıl boyunca İran ve İran’a yakın coğrafyalar üzerinde hüküm süren Sâsânî hanedanı siyasî, iktisadî, sosyal, idarî, kültürel ve dinî yönden çeşitli sorunlar ve değişimler ile karşı karşıya kalmıştır. Bu konuların iyi bir şekilde anlaşılması için, Eşkânî Devleti’nin yıkılışı ve akabinde kurulan Sâsânî Devleti’ni yakından tanımamız gereklidir. Ayrıca Sâsânîlerin izlemiş oldukları politikaları bilmemiz de bir o kadar önem arz etmektedir.Sâsânîlerî tanımak demek, sadece İran’a komşu olan batı ve Güneybatı Asya halklarının tarihini daha iyi kavramak demek değildir; aynı zamanda İran medeniyet ve kültürünün, İslam ve diğer devletler üzerinde bıraktığı etkileri anlamak demektir.

...ihi (205-310). 1.2 İlk Altın Çağı (309-379) ... Sasanilerin Siyasi Tarihi | bkmkitap.com ... . 1.3 Ara Tarihi (379-498). Müslüman tarihçi Mesudi, Sasani krallarının mükemmel yönetimini, iyi düzenlenmiş siyasi... Abdülhüseyin Zerrinkub, Ruzbeh Zerrinkub. Bu kitap Sâsânîlerin siyasî tarihini (224-651) ele almaktadır. Dört yüzyıl boyunca İran ve İran'a yakın coğrafyalar üzerinde hüküm süren Sâsânî... Bu kitap Sâsânîlerin siyasî tarihini (224-651) ele almaktadır. Dört yüzyıl boyunca İran ve İran'a yakın ... Nasır Niray-SÂSÂNÎ İMPARATORLUĞU'NUN DEVLET YAPISI... ... . Dört yüzyıl boyunca İran ve İran'a yakın coğrafyalar üzerinde hüküm süren Sâsânî hanedanı siyasî, iktisadî, sosyal, idarî... Sasaniler tarihi üzerinde duran ve bu konuda çalışmalar yapan tarihçilerin hemen hemen hepsi Bu arada Dudman başkanları elde ettikleri geniş arazi ve toprakları sayesinde iktisadi ve siyasi... 16 TL. Sasanilerin Siyasi ...