Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Folklor DersleriTürkiye’de Musiki Folkloru e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Folklor DersleriTürkiye’de Musiki Folkloru PDF EPUB


Halil Bedii Yönetken

Folklor DersleriTürkiye’de Musiki Folkloru - Halil Bedii Yönetken pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Halil Bedii Yönetken
DOSYA BOYUTU 7,3
TARİH 2017-02-01
ISBN 6058584655
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Acı olan gerçek, kaybettiklerimizi yerine koyamayışımızdır. Hele giden, Yönetken gibi bir müzikolog olursa. O vazifesini bütün gücü ve inancı ile yaptı ve tarih oldu. Bakalım bıraktığı şeyleri olsun derleyip yayınlayacak kadar vazife ve değerbilir olacak mıyız?(Bülent Tarcan, Orkestra, Sayı: 72, Mart 1969, s. 2.)Halil Bedi Yönetken (1899-1968), en genel çerçevesiyle, musiki eğitimi, musiki folkloru ve musiki tarihi konularında araştırmalar yapmış; daha cumhuriyetin ilk yıllarından başlayarak Türkiye’nin musiki yaşamının kalkınması ve derlenmesi için var gücüyle çalışmış öncü bir bilim ve sanat insanı ve de katıksız bir “Cumhuriyet Öğretmeni”dir. Yönetken’in makaleleri ve incelemeleri, yaşamı süresiyle sonrasında değişik dergilerde ve gazetelerde yayınlanmıştır. Ancak içlerinde musiki folkloru konusunda yazdıkları çok özel ve ayrı bir değer taşır. Çünkü Yönetken, daha genç yaşlarından başlayarak musiki folkloruna çok ayrıcalıklı bir ilgi göstermiş, yaşamının bir döneminden başlayarak ve doğrudan derlemeci, araştırmacı olarak da Türkiye yerel musikilerinin pek çoğunu yok olmaktan kurtarmış ve incelemiştir.Yönetken, “Folklor Ders Notları”nı 1959-1964 yılları arasında Istanbul Belediye Konservatuvarı’nda okuttuğu “Folklor” dersi için hazırlamıştır. Yazılışlarından neredeyse altmış yıl sonra meslektaşı Dr. Yavuz Daloğlu’nca Folklor Dersleri - Türkiye’de Musiki Folkloru başlığıyla kitaba dönüştürülen bu notlar, tarihsel değerinin yanı sıra, genelde Folklor, özelde de Musiki Folkloru konusunda artık bir başvuru kaynağıdır.

...redeyse altmış yıl sonra meslektaşı Dr ... Folklor Dersleri Türkiye'de Musiki Folkloru ... . Yavuz Daloğlu'nca Folklor Dersleri Türkiye'de Musiki Folklorubaşlığıyla kitaba dönüştürülen bu notlar, tarihsel değerinin yanı sıra... Folklor Dersleri - Türkiye'de Musiki Folkloru. 5,0 (0 Yorum). Marka OpusKitap. Ancak içlerinde musiki folkloru konusunda yazdıkları çok özel ve ayrı bir değer taşır. Alış-Veriş Listeme Ekle. Folklor Dersleri Türkiye'de Musiki Folkloru. bu notlar tarihsel değerinin yanı sıra ... Müzik TarihiOpusKitap9786058584655Folklor Dersleri - Türkiye'de... ... . bu notlar tarihsel değerinin yanı sıra genelde Folklor özelde de Musiki Folkloru konusunda artık bir başvuru kaynağıdır. Mesela bu yazımızda yazar Halil Bedii Yönetken kitapları arasında yer alan Folklor Dersleri Türkiye'de Musiki Folkloru yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. 17 TL. Yazılışlarından neredeyse altmış yıl sonra meslektaşı Dr. Yavuz Daloğlu'nca Folklor Dersleri Türkiye'de Musiki Folklorubaşlığıyla kitaba dönüştürülen bu notlar, tarihsel değerinin yanı sıra... 13x21 cm folklor dersleri - türkiye'de Musiki Folkloru - Halil Bedi yönetken - opus kitap, 2017 - 192 sayfa - ebat: 13,5 X 21 CM. Ancak içlerinde musiki folkloru konusunda yazdıkları çok özel ve ayrı bir değer taşır. Yazılışlarından neredey...