Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hitler’in Açıkdeniz Filosu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hitler’in Açıkdeniz Filosu PDF EPUB


Richard Humble

Hitler’in Açıkdeniz Filosu - Richard Humble pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Richard Humble
DOSYA BOYUTU 5,13
TARİH 2019-11-04
ISBN 9752822320
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hitler, kendisini çok seven en yakınlarının bile ileri sürdüklerine göre askerlikte her şeyden çok Kara Kuvvetleri'ne inanmış bir liderdi. Bu yüzden onun iktidarında Alman Donanması uzun yıllar büyük ihmale uğradı. Hava Kuvvetleri'nin desteği ile zaferi karada başarabileceğine inatla inanıyordu. İngilizlerin Almanya ile uzun, sıkı ve sürekli bir savaşa girişmek isteyeceğini düşünmek bile istemiyordu. Esasen Birinci Dünya Savaşı sonunda, mağlup olan Almanya'nın savaş gemileri yok edilmiş ve sağlam kalanları da Müttefikler arasında paylaşılmıştı. Buna karşılık İngiliz Donanması dünyanın en büyük deniz gücü haline gelmişti. Bütün bunlardan başka, mağlup Almanya'ya, savaş gemisi yapımı bakımından, Versay Antlaşması ile çok ağır kısıtlamalar yüklenmişti. 10.000 tondan büyük savaş gemisi yapamayacak, eskiyenleri 20 yıldan önce yenileyemeyecek, bu gemilere büyük toplar koyamayacaktı. Savaş, Hitler'in düşüncesinin tersine çabuk bitmemiş ve denizlerde savaş gemilerine olan ihtiyaç çok artmıştı. Bunun üzerine Alman Führeri, savaştan birkaç yıl önce yapımına başlanan gemi inşaatına hız verilmesine ve donanmanın yeniden yaratılmasına razı oldu. Fakat bu da Nazi Almanya’sının karada ve havada olduğu gibi denizlerde de yıkılmasını önleyemedi.

...rikan 6. Filosu ülkemize geldiğinde neler yaşanmıştı? yani saldırgan Yunan ordusunun denize döküldüğü yine bir bayram günü gelecek ... Hitler'in Açıkdeniz Filosu - Richard Humble ... . Paylaş. Tweetle. WhatsApp. Dinle. Editor: Deniz Gazete. 03 Şubat 2008 - 22:09. "Hitler'in kayıp filosu" olarak adlandırılan üç denizaltının Karadeniz'deki Türk sahillerinde bulunduğu bildirildi. Denizcilik sektörü temsilcileri, Türk deniz ticaret filosunun düşüşe geçtiğini dile getiriyor. Türk deniz ticaret filosu son bir yılda 30 milyon DWT'den 27 milyon DWT'ye geriledi. Bu konuda en önemli sembolik olay, bundan tam 50 yıl ... Hitler'in Açıkdeniz Filosu - Richard Humble ... . Türk deniz ticaret filosu son bir yılda 30 milyon DWT'den 27 milyon DWT'ye geriledi. Bu konuda en önemli sembolik olay, bundan tam 50 yıl önce 17 Temmuz 1968 günü, öğrencilerin İstanbul Dolmabahçe önünde demirlemiş 6. Filo'nun sahile çıkmış olan erlerini denize dökmesidir. Açık Deniz Filosu (Almanca: Hochseeflotte); Alman İmparatorluğu'nun, Birinci Dünya Savaşı'nda kullandığı savaş filosudur. "Vatan Filosu"nun (Alm.: Heimatflotte) yeniden isimlendirilmesiyle... "Hitler'in kayıp filosu Türkiye'de". Zonguldak'ın üç mil açığındaki batıkların yerini sualtı araştırmaları Denizaltıları deniz musluklarını açarak batıran Almanlar, karaya çıktıklarında ise Türk yetkililer... ...deniz filosuna arasında beş filo büyüklüğü ve gücü sırasında Sovyetler Birliği olmak genişletti. medya, hiçbir açık, Phoenix TV ile özel bir röportaj gerçekleştirdi hangi Bu istasyonu ardından Rus......