Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Osmanlı Entelektüeli: Molla Fenari e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Osmanlı Entelektüeli: Molla Fenari PDF EPUB


Betül Gürer

Bir Osmanlı Entelektüeli: Molla Fenari - Betül Gürer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Betül Gürer
DOSYA BOYUTU 10,10
TARİH 2019-10-04
ISBN 6052790816
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Molla Fenârî, yaşadığı dönemde henüz kuruluş evresinde olan Osmanlı’yı marifet, güzel ahlak ve bilgelikle mayalayan sufilerdendir.O, sultanların danışma meclislerinde bulunmuş, üst düzey devlet görevleri yapmış, aynı zamanda tevazuyla dolu bir hayat sürmüştür. Fetret Devri’nin zor zamanlarında ve şeyhülislamlık, müderrislik gibi yoğun mesaisi sırasında eser vermeye devam eden bir âlim ve ilim kandilidir.Etkisi tüm Osmanlı tarihi boyunca devam etmiştir. Fikirleri ve kitaplarıyla günümüzde de o kandil hâlâ ışık vermeye devam etmektedir.Bu topraklar, Osmanlı tasavvuf düşüncesinin gelişimi, devlet geleneği oluşumu ve ilmi sistemin inşa edilmesi açısından ona çok şey borçludur.Bu kitap, nice siyasi çalkantılar, isyanlar ve savaşlar görmüş bir gönül insanının tarihte bıraktığı izleri günümüz insanına sunmayı hedeflemektedir.

...an sufilerdendir.O, sultanların danışma meclislerinde bulunmuş ... MOLLA FENÂRÎ - TDV İslâm Ansiklopedisi ... ... 12.60 TL. Molla Fenârî, yaşadığı dönemde henüz kuruluş evresinde olan Osmanlı'yı marifet, güzel ahlak ve bilgelikle mayalayan sufilerdendir.O, sultanların danışma meclislerinde bulunmuş... Molla Fenârî, yaşadığı dönemde henüz kuruluş evresinde olan Osmanlı'yı marifet, güzel ahlak ve bilgelikle mayalayan sufilerdendir. Etkisi tüm Osmanlı tarihi boyunca devam etmiştir. 12.06 TL. M ... Bir Osmanlı Entelektüeli-Molla Fenari ... . Etkisi tüm Osmanlı tarihi boyunca devam etmiştir. 12.06 TL. Molla Fenârî, yaşadığı dönemde henüz kuruluş evresinde olan Osmanlı'yı marifet, güzel ahlak ve bilgelikle mayalayan sufilerdendir.O, sultanların danışma meclislerinde bulunmuş......