Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ruhun Sınır Bölgeleri Zihnin Kutsal Bilimi Üzerine Düşünceler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ruhun Sınır Bölgeleri Zihnin Kutsal Bilimi Üzerine Düşünceler PDF EPUB


John A. Herlihy

Ruhun Sınır Bölgeleri Zihnin Kutsal Bilimi Üzerine Düşünceler - John A. Herlihy pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR John A. Herlihy
DOSYA BOYUTU 7,74
TARİH 2019-10-30
ISBN 9755749235
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ezelî hikmet kendisini sürekli kutsal kitaplar, doğa ve insanın içsel tecrübesi yoluyla tezahür ettirir, ancak farklı dillere, renklere, kültürel kalıplara, bilişsel şemalara, dinsel formülasyonlara bürünerek. Dolayısıyla o, tüm farklılıkların gerisinde duran birliktir. Ne var ki modern tecrübe doğada ve insanların dünyasında güvenilir, doğru ve gerçek sayısız keşfin ve inşanın aracı olan aklı ve bilimi istisnasız en güvenilir rehber ve nihai ve tek hüküm sahibi kılarak ve böylelikle görünenin gerisindeki asıl gerçekliği yok sayarak hem gerçeklik vizyonumuzu daraltmış ve felce uğratmış hem de insanın varoluşsal anlamını ve bütünlüğünü saçmalığa, yabancılaşmaya ve parçalanmışlığa kurban etmiştir. Bir bakıma, rasyonellik, akılsallık ve bilimsellik kaygısı ve emperyalizmi, insanın ezelî ve asli hikmetle olan bağını inkar yoluyla koparmış ve Martin Buber’in tasviriyle, Tanrı’yla insan arasına girerek Tanrı tutulmasına sebebiyet vermiş, insanları köksüzlüğe ve karanlığa mahkum etmiştir. Bu kitap, Tanrı’nın/En Yüksek Zekanın suretinde yaratılan ama modernleştikçe asli suretine yabancılaşan ve köklerini unutan insanı, manevi tahayyül, kutsal duygu, kalp, manevi akıl gibi daha yüksek yetiler aracılığıyla maddi ve manevi dünya arasındaki sınır bölge olan berzaha/ruhun sınır bölgelerine seyahate, yeniden asli suretini hatırlamaya ve köklerinde unutulmuş ve üzeri küllenmiş olan ilahi közü tekrar kor aleve döndürmeye davet etmektedir. Eser, köksüzleşen ve yurtsuzlaşan aklı yeniden kendi kaynağıyla, yani Evrensel Akılla buluşturarak varoluş gizemine ışık tutmaya niyetli.

.... 4. gün: Ruhun Sınır Bölgeleri - Zihnin Kutsal Bilimi Üzerine Düşünceler / John A ... Ruhun Sınır Bölgeleri Zihnin Kutsal Bilimi Üzerine Düşünceler ... . Herlihy Paylaşan 2 okurumuza / takipçimize hediye ediyoruz. 2. gün: Kadim Bilimler ve Bazı Modern Yanılgılar / René Guénon Paylaşan 2 okurumuza / takipçimize hediye ediyoruz.pic.twitter.com/4JCqwXSi1K. Ezelî hikmet kendisini sürekli kutsal kitaplar doğa ve insanın içsel tecrübesi yoluyla tezahür ettirir ancak farklı dillere renklere kültürel kalıplara bilişsel şemalara dinsel formülasyonlara bürünerek. 18 TL. ...manevi tahayyül, kutsal duygu, kalp, manevi akıl gibi daha yüksek yetiler a ... Ruhun Sınır Bölgeleri Zihnin Kutsal Bilimi Üzerine Düşünceler ... . 18 TL. ...manevi tahayyül, kutsal duygu, kalp, manevi akıl gibi daha yüksek yetiler aracılığıyla maddi ve manevi dünya arasındaki sınır bölge olan berzaha/ruhun sınır bölgelerine seyahate... Ezelî hikmet kendisini sürekli kutsal kitaplar, doğa ve insanın içsel tecrübesi yoluyla tezahür ettirir, ancak farklı dillere, renklere, kültürel kalıplara, bilişsel şemalara, dinsel formülasyonlara bürünerek. Ezelî hikmet kendisini sürekli kutsal kitaplar, doğa ve insanın içsel tecrübesi yoluyla tezahür ettirir, ancak farklı dillere, renklere, kültürel kalıplara, bilişsel şemalara, dinsel formülasyonlara bürünerek....