Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kur'an Işığında Sebeplerin Sorgulanması e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kur'an Işığında Sebeplerin Sorgulanması PDF EPUB


Yrd. Doç. Dr. Yener Öztürk

Kur'an Işığında Sebeplerin Sorgulanması - Yrd. Doç. Dr. Yener Öztürk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yrd. Doç. Dr. Yener Öztürk
DOSYA BOYUTU 12,93
TARİH 2008-01-01
ISBN 9756079495
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Felsefe ve kelâm alanında yapılan tartışmalarda merkezi bir yer işgal eden 'nedensellik' problemi, ilahi kaynak dikkate alınmadan irdelendiğinde problemi derinleştiriyor. Kitap, bu konuların Kur’an ayetleri ışığında nasıl ele alınacağını ve Kur’an’a müracaat ederek nasıl çözümleneceğini anlatıyor. Bu eser, varoluşun izahını doğrudan Kur'ân âyetleri ışığında ele alarak açıklıyor ve ilahî kaynağı dikkate almaksızın yapılan felsefî yorumların sebep olduğu kafa karışıklığını gideriyor.

...şamalı bir şekilde Allah tarafından, Hz ... Kur'an Işığında Sebeplerin Sorgulanması - Yrd. Doç. Dr. Yener Öztürk ... . Kur'ân-ı kerîm'deki temel. Kur'ân, birbirinden çok farklı konulara temas etmesine rağmen kendi içindeki eşsiz tutarlılığı sebebiyle mucizevî bir şekilde insanı kendine hayran bırakır. Kur'an Ayetlerinin İniş Sebepleri 1-el-FÂTİHA Müddesir sûresinden sonra Mekke'de inmiştir. Kur'an'ın ilk sûresi olduğu için açış yapan, açan manasına "Fâtiha" denilmiştir. "Kur'ân'ı yalnızca meâlen okumayı ye ... Gülevler Mahallesi İçindeki Kur'an Işığında Sebeplerin Sorgulanması... ... . "Kur'ân'ı yalnızca meâlen okumayı yeterli gören arkadaşlarla tartışırken nelere dikkat etmeliyiz? Suallerinize Kuran-ı Kerim, Hadis-i Şerif ve Risale-i Nur ışığında cevaplar… Kur'an ayetlerindeki bazı bilgiler 20.yüzyıldaki bilimsel gelişmeler sonucunda anlaşılabilmiştir. Bu sebepten Kur'an'ın "bir çiğnemlik et" tabiri tam yerinde mucizevî bir ifadedir. Bu eser, varoluşun izahını doğrudan Kur'ân âyetleri ışığında ele alarak açıklıyor ve ilahî kaynağı dikkate almaksızın yapılan felsefî yorumların sebep olduğu kafa karışıklığını gideriyor. Kur'ân Işığında Sebeplerin Sorgulanması. Işık Akademi Yayınları. Elinizdeki eser, anlaşılması pek de zor olmayan bu önemli konuyu ´Kur´ân´a müracaat ederek çözmeyi teklif etmektedir....