Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kur'an'da İnsan ve Hz. Muhammed e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kur'an'da İnsan ve Hz. Muhammed PDF EPUB


Prof. Dr. Ahmet Koç

Kur'an'da İnsan ve Hz. Muhammed - Prof. Dr. Ahmet Koç pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Ahmet Koç
DOSYA BOYUTU 7,19
TARİH 2005-06-01
ISBN 9756373474
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitapta vahyin insan yaklaşımı ve insanı eğitmek için gönderilen peygamberlerin sonuncusu olan Hz. Muhammed'in bir eğitimci olarak kişisel ve görevle ilgili nitelikleri incelenmiştir.Vahiy zincirinin son halkası olan Kur'an incelendiğinde insan merkezli bir yaklaşımdan söz etmek mümkündür. İnsanı bütün yetenekleri, eğilimleri, ihtiyaçları, beklentileri, üstünlükleri ve zaaflarıyla birlikte ele alan Kur'an, insanın kendi dışındaki varlıklardan birisi değil, kendisi olmasını istemektedir.İnsanın kendini gerçekleştirmesine rehberlik etmek için gönderilmiş bütün peygamberler gibi Hz. Muhammed'in de görevi kendisine verilen mesajı hedef kitleye tebliğ etmektir.

...in hepsine rızık verdiğini ve onlara çeşit çeşit nimetler bahşettiğini Kur'an'da bize bildirmiştir ... Kuran'da Hz. Muhammed (s.a.a) İle İlgili Ayetler... | Ne Nedir Vikipedi ... . Hz. Muhammed (s.a.v.), ırk, cinsiyet, makam... Peygamberin bir beşer olduğu vurgulandığı gibi Hz Kur'an'da Hz. 9 Hz. Muhammed'in Peygamberlik Yönü Peygamberleri diğer insanlardan ayıran en önemli özellik onların vahiy almalarıdır. Peygamberler insanlar arasından seçilmişlerdir. Hz.Muhammed Allah'ın görevlendirildiği son peygamberdir. Kur'an ayetlerinin ışığında peygamberimiz ... 10. Hz. Muhammed, Yumuşak Kalpli İdi ... . Hz.Muhammed Allah'ın görevlendirildiği son peygamberdir. Kur'an ayetlerinin ışığında peygamberimizle ilgili şu bilgileri elde edebiliyoruz. Hz. Muhammed (as) ise ataları uyarılmamış bir kavimden olması nedeniyle (36/6) bu nimete Kur'an ile kavuşmuştur "Şüphesiz biz onların: «Kur'an'ı ona ancak bir insan öğretiyor» dediklerini biliyoruz. Bir başka ifadeyle, Kur'an, bize, Hz. Muhammed'i anlayabilmenin ve onu örnek alabilmenin temel ilkelerini vermektedir. Müslüman insan, peygamberlik anlayışını ve Hz. Muhammed Mustafa (a.s.) gibi insan olduklarını, O'nun gibi yediklerini ve içtiklerini belirtiyor Kur'ân-ı Kerîm, Hz. Muhammed (a.s.)'in peygamberliğiyle ilgili önemli bir noktaya daha temas ediyor. Kur'an-ı Kerim'den, Hz. Muhammed'in (s.a.v.) İnsani Yönünü Konu Alan İki Ayet Meali Yazınız. "Nitekim, kendi içinizden size âyetlerimi okuyan, sizi (kötü inanç, fikir, söz ve fiillerden) arındıran... Hz Muhammedin İnsani Özellikleriyle İlgili Bir Ayet Meali. H.Z. Muhammed' in (s.a.v.) insani "Sana bu zikri (Kur'ân'ı) indirdik ki, kendilerine indirileni insanlara açıklayâsın, tâ ki düşünüp öğüt alsınlar." Muhammed'in bir eğitimci olarak kişisel ve görevle ilgili nitelikleri incelenmiştir. Vahiy zincirinin son halkası olan Kur'an incelendiğinde insan merkezli bir yaklaşımdan söz etmek mümkündür. Dünya tarihinin kaydettiği en büyük insan, Hz. Hz. Muhammed (s.a.v) Kur'an-ı Kerim'in yazılması ve ezberlenmesi hususunda gerekli bütün dikkat ve ihtimamı tam olarak eksiksiz bir şekilde göstermiştir. 3-Hz. Muhammed Kur'an-ı Kerim'i Açıklayıcıdır. Kuran'da bir çok ayette Hz. Muhammed'den "De ki" hitabıyla birlikte insanlar için uyarıcı olduğunu bildirmesi istenmiştir. Bir başka ifadeyle, Kur'an, bize, Hz. Muhammed'i anlayabilmenin ve onu örnek alabilmenin temel ilkelerini vermektedir. Müslüman insan, peygamberlik anlayışını ve Hz. Elçilerin sonuncusu Hz. Muhammed, ilk gönderilen ilâhî kitap Tevrat ve İncil'i tasdik etmek ve bazı yeni hükümler ilâvesiyle Kur'an'ı Kerim'i tebliğ etmek üzere insanlara gönderilmiş evrensel bir peygamberdi....