Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Cebrin Babası Harizmi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Cebrin Babası Harizmi PDF EPUB


Naz N. Varlı

Cebrin Babası Harizmi - Naz N. Varlı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Naz N. Varlı
DOSYA BOYUTU 12,59
TARİH 2020-03-21
ISBN 6053499633
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bilimin Öncüleri Serisi modern bilime temel oluşturan ilk dönem Müslüman ve Türk bilim insanlarının hayatları hakkında ulaşılabilen temel bilgilerden yola çıkılarak oluşturulmuş kurgu romanları içeriyor. Tarihe adını yazdırmış, araştırmaları ve yazdıkları eserlerle bugüne ışık olmuş bilim insanlarının çocukluklarına ve hayallerine ulaşmak için neler yaptıklarına şahit olacaksınız. Bu kitapta; yetim ve öksüz Muhammed’in, merak ederek, merak ettiklerini araştırarak sorularının cevaplarını bulmasını ve“cebir” biliminin kurucusu olmasının, dünyaya adını Cebrin Babası Harizmi olarak tanıtmasının hikâyesini okuyacaksınız.

...aşandı. Harezmi'nin başlıca çalışma alanları cebir,astronomi ve coğrafyadır ... Cebirin Atası: El Harezmi - Matematiksel ... . Harezmi yaptığı bu çalışmalardan dolayı cebirin babası olarak anılmaktadır. Cebir sözcüğü de Harezmi'nin "El'Kitab'ül-Muhtasar fi Hısab'il Cebri ve'l-Mukabele" (Cebir ve Bu nedenle Harezmî (Diophantus ile birlikte) "cebirin babası" olarak da bilinir. 13 Yazı Ertuğrul Esen. Yazar Profili ». Rakamların Babası El-Harizmi. El-Harezmi'nin açıklamaları cebir, aritmetik ve trigonometri alanındaki çalı ... Cebirin Babası El Harezmi - Bilimoloji ... . El-Harezmi'nin açıklamaları cebir, aritmetik ve trigonometri alanındaki çalışmaların ilerlemesini sağladı. Yani cebir kelimesini ilk defa Harezmi kullanmıştır. Bu nedenle Harezmî (Diophantus ile birlikte) "cebirin babası" olarak da bilinir. ...Babası Olarak Anılan, Adı Algoritma Sözcüğüne Hayat Veren Bilgin: Harezmi. Hesab-ül Cebir vel-Mukabele adlı kitabı matematik tarihinin en önemli kitaplarından biri. Matematiğin babası: harezmi. Matematik, eskiden bazı öğrencilerin pek sevmediği bir dersti. * Cebir alanında yazılan ilk eser Harezmi'ye aittir. Tarihe "sıfırı bulan adam" ve "cebirin babası" olarak geçen Harezmi kimdir? Harezmi, ilk kez sıfırı kullanmasının yanında cebir ve trigonometrinin de kurucusu sayılır. Cebir sözcüğü de Harezmi'nin "El'Kitab'ül-Muhtasar fi Hısab'il Cebri ve'l-Mukabele" (Cebir ve Bu nedenle Harezmî (Diophantus ile birlikte) "cebirin babası" olarak da bilinir. Harezmî'ye gelinceye kadar cebir adı altında olmamakla beraber, cebire ait bir çok mevzular yer almıştır. Cebirin babası lakabı Diophtântus'tan ziyâde Harezmî'ye lâyıktır. Harezmi'nin asıl adı, Ebu Abdullah Muhammed bin Musa el-Harezmi'dir. Bu nedenle Harezmî (Diophantus ile birlikte) "Cebir'in babası" olarak da bilinir. Daha sonradan cebir alanında ilk çalışmalar yakın doğuda Harezmi tarafından yapılmıştır ve Ömer Hayyam (1050-1123) gibi Bu nedenle Harezmî "cebirin babası" olarak da bilinir. Tarihe "sıfırı bulan adam" ve "cebirin babası" olarak geçen Harezmi kimdir? Harezmi, ilk kez sıfırı kullanmasının yanında cebir ve trigonometrinin de kurucusu sayılır. Asıl adı, Muhammed bin Musa El Harezmi'dir. 780 tarihinde Harezm'de (Özbekistan) doğdu. Baba: Cebir; sayılar, işlemler, hesaplarla ilgili bir bilim alanı....