Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İstanbul ve Boğaziçi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İstanbul ve Boğaziçi PDF EPUB


Pierre De Tchihatchef

İstanbul ve Boğaziçi - Pierre De Tchihatchef pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Pierre De Tchihatchef
DOSYA BOYUTU 3,75
TARİH 2019-05-03
ISBN 6052957790
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

1847-1858 yılları arasında Anadolu’yu baştan başa gezen Pierre de Tchihatchef 19. yüzyılın çığır açan jeologlarından biridir. Sekiz ciltlik Asie Mineure (Küçük Asya) adlı dev eseri bu gezinin ürünüdür. İstanbul’a ilk kez 1845 yılında Rus elçiliğinde ataşe olarak gelen Tchihatchef Boğaziçi’ne ayrı bir ilgi gösterir. Bölgeyi geniş bir çerçevede ele alarak Adalar’ı, Bitinya’yı, Trakya ve Kocaeli’yi de yaptığı incelemelere dahil eder. İstanbul’un fiziki yapısı, iklimi, bitki örtüsü, hayvanları ve suları hakkında da detaylı gözlemlerde bulunan yazar, Strabon, Homeros gibi Antikçağ yazarlarının aktardığı bilgileri, hikâyeleri, efsaneleri de anlatısına katarak bizi zaman içinde keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. İstanbul ve Boğaziçi, yazıldığı döneme dair kıymetli bilgilerin yanı sıra, içerdiği çok sayıda görsel malzeme ve büyük ölçekli bir Boğaziçi haritasıyla 170 yıl öncesinin İstanbul ve Boğaziçi’ni gözümüzde canlandırmamızı sağlıyor.

...zguna uğratıldığı Çanakkale Savaşı'nda iki taraftan da on ... İstanbul ve Boğaziçi ... ... Mehmed Ziya Bey. Yaşadığımız şehrin hikayesi, Osmanlı öncesi ve sonrası yüzyıllarda geçirdiği büyük değişim, birçok tarihçinin yorucu ve yoğun araştırmalarla aydınlatmaya çalıştığı konulardandır. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü, eğitim ve beceri yeteneklerinin gelişimi için sertifikalı online eğitim... +90 850 840 5437. Contact İstanbul Boğaziçi Enstitüsü on ... İstanbul ve Boğaziçi | bkmkitap.com ... ... +90 850 840 5437. Contact İstanbul Boğaziçi Enstitüsü on Messenger. Boğaziçi Uzaktan Eğitim Merkezi. Online sertifika programları. Sizin de bu doğrultuda çok çalışmanız ve Boğaziçi gibi kaliteli eğitim kurumları ile kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Bu eserden sonra yazdığı bu kitapta ise, İstanbul ve yakın çevresini, Adalar, Trakya, Bitinya ve Ege kıyılarını, hayvanları, bitki örtüsü, suları, toprak yapısı gibi yönleriyle inceliyor. BOĞAZİÇİ. Kulüp Kodu. 11129. Resmi Adı. BOĞAZİÇİ. Başkan. UFUK TUZCUOĞLU. İl. İSTANBUL. İlçe. BEŞİKTAŞ. Anasayfa » Üniversite Taban Puanları » BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ İSTA...