Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Biyoloji Budur (Ciltli)Canlı Dünyanın Bilimi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Biyoloji Budur (Ciltli)Canlı Dünyanın Bilimi PDF EPUB


Ernst Mayr

Biyoloji Budur (Ciltli)Canlı Dünyanın Bilimi - Ernst Mayr pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ernst Mayr
DOSYA BOYUTU 7,53
TARİH 2008-11-11
ISBN 9754034813
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Biyolojinin son yüzyılda gösterdiği büyük ilerlemenin bir görgü tanığı ve bu alandaki en önemli kavramlardan bazılarının mucidi olan Ernst Mayr, bilimle ilgili, biyolojiyi merkeze koyan, biyolojiyle ilgili olarak da bütüncü, evrimci düşünceye önceliği geri kazandıran bir uzgörü sunuyor. Evrimsel biyolojide “modern sentezin” öncülerinden biri olan yazar, aynı zamanda modern biyoloji felsefesini kuran kişi ve “20. yüzyılın Darwin’i” olarak anılıyor. Mayr ilk altı bölümde, biyoloji felsefesi ve tarihi üzerine daha önceki kitaplarında da yer verdiği “Yaşamın ayırt edici özellikleri nelerdir?”, “Bilim nedir?”, “Biyoloji bağımsız bir bilim midir?”, “Bilim (ve özellikle biyoloji) doğal dünyayı nasıl açıklar?”, “Bilim ilerler mi?”, “Yaşam bilimleri nasıl bir yapıya sahiptir?” sorularını ele alarak, bilimi ve biyolojinin bilim içindeki yerini tartışıyor. Sonraki dört bölümde tarihsel bağlam içerisinde biyolojinin dört alt disipliniyle (biyolojik çeşitlilik, gelişim biyolojisi, evrim ve ekoloji) ilgili örnek çalışmaları ele alıyor. Kitap, insan evrimi ve etiği üzerine iki bölümlük bir tartışmayla son buluyor.Ernst Mayr’ın son kitabı olan Biyoloji Budur yaşam bilimleri üzerine bir inceleme olmanın yanı sıra bilime adanmış olağanüstü bir yaşamın zengin birikimini içeriyor.

...nı sıra bilime adanmış olağanüstü bir yaşamın zengin birikimim içeriyor ... Biyoloji Budur (Ciltli) Canlı Dünyanın Bilimi | Biraz Oku Sonra Al ... . Kapak Türü. : Ciltli Kitap. Biyoloji budur : canlı dünyanın bilimi. Title: Biyoloji budur : canlı dünyanın bilimi. Author: Mayr, Ernst, 1904-2005. Ernst Mayr. Biyolojinin son yüzyılda gösterdiği büyük ilerlemenin bir görgü tanığı ve bu alandaki en önemli kavramlardan bazılarının mucidi olan Ernst Mayr, bilimle ilgili, biyolojiyi merkeze koyan... Mesela bu yazımızda yazar Ernst Mayr kitapları arasında yer alan Biyoloji ... Biyoloji Budur (Ciltli) Canlı Dünyanın Bilimi | KitapAvrupa ... ... Mesela bu yazımızda yazar Ernst Mayr kitapları arasında yer alan Biyoloji Budur (Ciltli) Canlı Dünyanın Bilimi yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Etiket » biyoloji budur-canlı dünyanın bilimi (1). Biyoloji Budur-Canlı Dünyanın Bilimi-Ernst Mayr-Efife Izbıraq-1997-482s. 744. 0. 28 TL. Yirminci yüzyılın önemli evrimsel biyologlarından ve modern sentezin öncülerinden biri olan Ernst Mayr, Biyoloji Budur ile biyolojinin bir bütün olarak önemini ve zenginliğini gözler önüne seriyor. Besinlerin floemde taşınması, ksilemden farklı olarak çift yönlüdür ve canlı olan bu hücrelerde taşıma sırasında enerji harcanır. Philosophy. Tarih Bilimi. Coğrafya. Felsefe. Biyoloji Budur (Canlı Dünyanın Bilimi) Ernst Mayr. Ernst Mayr'ın son kitabı olan Biyoloji Budur yaşam bilimleri üzerine bir inceleme olmanın yanı sıra bilime adanmış olağanüstü bir yaşamın... Canlı Bilimi olan Biyoloji ile ilgili TYT, AYT, ÖABT ve LGS notlarını...