Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bizans’ta Rüya TabirnameleriGiriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bizans’ta Rüya TabirnameleriGiriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika PDF EPUB


Steven M. Oberhelman

Bizans’ta Rüya TabirnameleriGiriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika - Steven M. Oberhelman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Steven M. Oberhelman
DOSYA BOYUTU 4,12
TARİH 2019-10-04
ISBN 9750845697
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İmparatorlardan âlimlere, sıradan insanlardan din adamlarına kadar tarih boyunca herkesin ilgisini çeken rüyalar, bazen gelecekten haber almak bazen içinde bulunulan durumu anlamak için ilk başvurulan kaynaklardan biri olmuştur. Günümüzdeki rüya tabirnamelerinin ve rüya yorumlama yöntemlerinin birçoğu da kökenini antik dönem­de ve devamında bulur. Antik tıp, erken dönem Hıristiyan yazını ve Bizans kültürel tarihi alanlarında çalışmalar yapan Prof. Steven M. Oberhelman, Bizans’ta Rüya Tabirnameleri’nde MS 9.-10. yüzyılda yazılmış Danyal Peygamber, Konstantinopolis patrikleri Nikephoros ve Germanos, Astrampsykhos ve İmparator II. Manuel Palaiologos’a atfedilen beş rüya tabirnamesi ile bir de Anonim tabirnameyi inceliyor. Ele aldığı tabirnamelerdeki rüya sembollerinin yorumlanış biçimlerini tarihsel, sosyal ve kültürel açıdan değerlen­dirirken Akhmet, Artemidoros ve diğer Bizans tabirnameleriyle karşılaştırmalar da yapıyor. Sunduğu zengin ve etkileyici rüya perspektifiyle rüyalara ilgi duyan herkesin yanı sıra, çalışma alanları Bizans ve Araplar olan kültür tarihçileri, Ortaçağ araştırmacıları, psiko-tarihçiler, kültürel antropoloji araştırmacıları ve hatta dilbilimciler için eksiksiz bir kaynak niteliği taşıyor.

...helman tarafından kaleme alınan Bizans'ta Rüya Tabirnameleri & Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika Pdf İndir isimli 240 sayfadan oluşan kitap; YAPI KREDİ ... Bizans'ta Rüya Tabirnameleri - Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla... ... ... Bizans'ta Rüya Tabirnameleri: Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika (Turkish Edition) (Turkish) 1st Edition. by Steven M. Oberhelman (Author). ISBN-13: 978-9750845697. Ürün Adı. Bizans'ta Rüya Tabirnameleri & Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika. Yazar. Steven M. Oberhelman. Journal of Turkology 30 (2020 ): 9-11. RIS. TY - JOUR T1 - Steven M. Oberhelman, Bizans'ta Rüya Tabirnameleri: Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte ... Bizans'ta Rüya Tabirnameleri - Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla... ... . Yazar. Steven M. Oberhelman. Journal of Turkology 30 (2020 ): 9-11. RIS. TY - JOUR T1 - Steven M. Oberhelman, Bizans'ta Rüya Tabirnameleri: Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika, çev. ...Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika Bizansta Rüya Tabirnameleri Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika Bizansta Rüya Yorum yaz. Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş. Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika. Günümüzdeki rüya tabirnamelerinin ve rüya yorumlama yöntemlerinin bir çoğu da kökenini antik dönemde ve devamında bulur. ...Bizans'ta Rüya Tabirnameleri - Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika (YKY, 2018) - Ali Özuyar Rüya tabirine dâir iki bakış açısı: 1. Bir rüya arşivi yani kendi çapında bir rüya... Steven M. Oberhelman, Bizans'ta Rüya Tabirnameleri'nde MS 9.-10. yüzyılda yazılmış Danyal Peygamber, Konstantinopolis patrikleri Nikephoros ve Germanos, Astrampsykhos ve İmparator II. Steven M. Oberhelman, Bizans'ta Rüya Tabirnameleri'nde MS 9.-10. yüzyılda yazılmış Danyal Peygamber, Konstantinopolis patrikleri Nikephoros ve Germanos, Astrampsykhos ve İmparator II. ...ayrıca bunları Akhmet, Artemidoros ve diğer Bizans tabirnameleriyle de ...