Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hint Danslarının Dini Temeli e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hint Danslarının Dini Temeli PDF EPUB


Rukiye Bilican

Hint Danslarının Dini Temeli - Rukiye Bilican pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Rukiye Bilican
DOSYA BOYUTU 10,15
TARİH 2019-12-10
ISBN 9756336434
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hint dansları dünyanın en eski dansları arasında yer almaktadır. Yaklaşık olarak M.Ö ikinci yüzyıla dayandırılan bu danslar, günümüze gelene değin çeşitli değişimlere uğramıştır. Tarihsel süreç içerisinde dansların isimlerinde ve kurallarında değişimler meydana gelmiş olsa da Hint danslarında özü itibariyle değişime uğramadan aynı kalan esaslar da mevcuttur. Bu dansların temelde Natyaśāstra eserine dayandıkları iddia edilir. Bunun aksi olarak belirtilen görüşlerde ise bu dansların, klasik oldukları kadar kadim olmadıklarını savunanlar da mevcuttur. Klasik Hint danslarının bugünkü şekliyle gayet modern bir koreografa sahip oldukları iddia edilerek, kadim dönemlerde böyle dans edilmediği ifade edilmektedir.

...nın bugünkü şekliyle gayet modern bir koreografa sahip oldukları iddia edilerek, kadim dönemlerde böyle dans edilmediği ifade edilmektedir ... Hint Danslarının Dini Temeli | bkmkitap.com ... . Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Hint Danslarının Dini Temeli/Rukiye Bilican. Mağaza: kitapzen. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Hint danslarının dini temeli. dc.contributor.advisor. Kürşad Demirci. Bu çalışmada üzerinde durmayı amaçladığımız husus, Hindistan'da dansların dini temelinin olup olmadığıdır. Hinduların yanında Müslümanlar önde gelen dini gruptur ve Hint ve her yıl çeşitli müzik ve dans festivalleri tüm topluluklarca kutlan ... Hint Danslarının Dini Temeli, Rukiye Bilican ... . Hinduların yanında Müslümanlar önde gelen dini gruptur ve Hint ve her yıl çeşitli müzik ve dans festivalleri tüm topluluklarca kutlanır. toplumun temel özelliği olan özgün farklılık içinde karışır gider. 16 TL. Klasik Hint danslarının bugünkü şekliyle gayet modern bir koreografa sahip oldukları iddia edilerek, kadim dönemlerde böyle dans edilmediği ifade edilmektedir. 14.60 TL. Klasik Hint danslarının bugünkü şekliyle gayet modern bir koreografa sahip oldukları iddia edilerek, kadim dönemler...