Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sorularla Milli Mücadele Tarihi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sorularla Milli Mücadele Tarihi PDF EPUB


Prof. Dr. Vahdettin Engin

Sorularla Milli Mücadele Tarihi - Prof. Dr. Vahdettin Engin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Vahdettin Engin
DOSYA BOYUTU 3,75
TARİH 2020-03-02
ISBN 6057800640
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

I. Dünya Savaşı sonunda mağlup ülkeler, yani, Almanya, Avusturya-Macaristan, Bulgaristan galiplerin kendilerine biçtiği kadere razı olmuşlardı. Bunun tek istisnası Türkiye’dir. Türk milleti Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, galiplerin dayatmalarına ve bağımsızlığını elinden alma çabalarına karşı direnmiş, kendine biçilen rolü kabul etmemiş, büyük bir İstiklal Savaşı vererek, kendi kaderini kendi tayin etmiş ve bağımsızlığını kazanmıştır.Ülkenin iç ve dış düşmanlarla çepeçevre sarıldığı böyle bir ortamda yeniden dimdik ayağa kalkmak ve düşmanları ülkeden kovmak, her milletin gösterebileceği bir direniş değildir.Yani bu olay sıradan bir başarı değildir. İçinde zaman zaman destansı gelişmelerin yaşandığı büyük bir mücadeledir. Dolayısıyla bugünkü genç nesillere Millî Mücadele ruhu, Kuva-yı Milliye ruhu en iyi şekilde anlatılmalıdır. “Sorularla Millî Mücadele Tarihi” kitabı bunu hedeflemekte, gençlerin anlayabileceği bir dille döneme ışık tutmaktadır.

... ve kongreleri tarihleriyle birlikte sırasıyla yazınız ... Milli Mücadele Hazırlık Dönemi Test Çöz (Online Testler) ... . Soru. Osmanlı Tarihi, TC İnkılap Tarihi 1 Cevap 456 görüntüleme. Dolayısıyla bugünkü genç nesillere Millî Mücadele ruhu, Kuva-yı Milliye ruhu en iyi "Sorularla Millî Mücadele Tarihi" kitabı bunu hedeflemekte, gençlerin anlayabileceği bir dille döneme ışık tutmaktadır. Dolayısıyla bugünkü genç nesillere Millî Mücadele ruhu, Kuva-yı Milliye ruhu en iyi şekilde anlatılmalıdır. "Sorularla Millî Mücadele Tarihi" kitabı bunu hedeflem ... Sorularla Milli Mücadele Tarihi ... . "Sorularla Millî Mücadele Tarihi" kitabı bunu hedeflemekte... Emel Engin, Vahdettin Engin. Kitap Tanıtımı. I. Dünya Savaşı sonunda mağlup ülkeler, yani, Almanya, Avusturya-Macaristan, Bulgaristan galiplerin kendilerine biçtiği kadere razı olmuşlardı. Test Seçim Sayfasına Geri Dön. Tarih - 04) Milli Mücadele Hazırlık Dönemi.02. 1. Gönderen: admin | Doğru Cevap: 9051 | Yanlış Cevap: 2231 | Soru Hatalı Diyen: 1 | Yorum(3)....