Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yeni Aşka Gazel e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yeni Aşka Gazel PDF EPUB


Ataol Behramoğlu

Yeni Aşka Gazel - Ataol Behramoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ataol Behramoğlu
DOSYA BOYUTU 10,40
TARİH 2016-05-17
ISBN 9944610216
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Elinizdeki kitap ‘Gözlerdi’ ve ‘Yeni Aşka Gazel’ adlı iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde vecd içinde yazıldığını düşündürten beş bölümlük ‘Alanya Günlükleri’ ile dört şiir, ikinci bölümde gazel ölçütleri hedef alınarak yazılmış on şiir. İkinci bölümü, hacmi dar, mahreki geniş tek başına bir kitap olarak düşünebilirsiniz. Etkileyici, tok, lirik yahut içe dönük bireyci diyebilirsiniz ama duyguyla, bilgiyle, incelikle okunduğunda görülecek ki ‘organik şiir’in yapıtaşlarından birinde ‘Behramoğlu’ yazıyor.(S. Koçak, Radikal Kitap, 22 Kasım 2002)Şair, kitabında, o adı taşıyan gazel şiirinde yeni bir dökümünü yapıyor aşkın. Uçurumları aşmak, şarkılarla dolup taşmak, yeniden öğrenmek her şeyi, dünyaya henüz gelenden farksız hale gelip çırılçıplak oluşu insanın...“Server Tanilli, Cumhuriyet, 14 Şubat 2003)Yeni kitabı ‘Yeni Aşka Gazel’i okuduğumuzda, şairin şiir bilgisini, görgüsünü hayatın/insanın/toplumun dokusuyla buluşturabildiğini görüyoruz. Bu ‘kavuşma’ hem şiirin hem hayatın, daha doğrusu, şiirin hayatı ile insanın/toplumun hayatı arasındaki kaynaşmanın ‘sevinci’yle açıklanabilir. Şiir bir sevinçtir; yazılan şiir ‘insan’a ulaştığında ve ‘şiir’e değgin bir iç atmosfer, aydınlık kurabildiğinde.(Leyla Şahin, Cumhuriyet Kitap)

...illi, Cumhuriyet, 14 Şubat 2003 "Yeni kitabı "Yeni Aşka Gazel'i okuduğumuzda, şairin, şiir bilgisini, görgüsünü hayatın/insanın/toplumun dokusuyla buluşturabildiğini görüyoruz ... Yeni Aşka Gazel - Ekşi Sözlük ... . "Elinizdeki kitap 'Gözlerdi' ve 'Yeni Aşka Gazel' adlı iki bölümden oluşuyor. düşündürten beş bölümlük 'Alanya Günlükleri' ile dört şiir, ikinci bölümde gazel ölçütleri hedef alınarak yazılmış on şiir. Server Tanilli, Cumhuriyet, 14 Şubat 2003Yeni kitabı Yeni Aşka Gazel'i okuduğumuzda, şairin, şiir bilgisini, görgüsünü hayatın/insanın/toplumun dokusuyla buluşturabildiğini g ... Yeni Aşka Gazel - Ataol Behramoğlu ... . Server Tanilli, Cumhuriyet, 14 Şubat 2003Yeni kitabı Yeni Aşka Gazel'i okuduğumuzda, şairin, şiir bilgisini, görgüsünü hayatın/insanın/toplumun dokusuyla buluşturabildiğini görüyoruz. Ataol Behramoğlu. Kopar diye beni köklerimden yine Uçur diye aşk, gelirim sana "Elinizdeki kitap 'Gözlerdi' ve 'Yeni Aşka Gazel' adlı iki bölümden oluşuyor. Ataol Behramoğlu. Bu kitap 'Gözlerdi' ve 'Yeni Aşka Gazel' adlı iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde vecd içinde yazıldığını düşündürten beş bölümlük 'Alanya Günlükleri' ile dört şiir... 6.03 TL. "Server Tanilli, Cumhuriyet, 14 Şubat 2003). Yeni kitabı 'Yeni Aşka Gazel'i okuduğumuzda, şairin şiir bilgisini, görgüsünü hayatın/insanın/toplumun dokusuyla buluşturabildiğini görüyoruz. Ataol Behramoğlu. Kitap Tanıtımı. "Elinizdeki kitap 'Gözlerdi' ve 'Yeni Aşka Gazel' adlı iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde vecd içinde yazıldığını düşündürten beş bölümlük 'Alanya Günlükleri' ile dört şiir... �Kopar diye beni köklerimden yine Uçur diye aşk, gelirim sana�� �Elinizdeki kitap 'Gözlerdi' ve 'Yeni Aşka Gazel' adlı iki bölümden oluşuyor. "Server Tanilli, Cumhuriyet, 14 Şubat 2003) Yeni kitabı ´Yeni Aşka Gazel´i okuduğumuzda, şairin şiir bilgisini, görgüsünü hayatın/insanın/toplumun dokusuyla buluşturabildiğini görüyoruz. "Elinizdeki kitap 'Gözlerdi' ve 'Yeni Aşka Gazel' adlı iki bölümden oluşuyor. -S. Koçak- Radikal Kitap, 22 Kasım 2002 "Şair, kitabında, o adı taşıyan gazel şiirinde yeni bir dökümünü yapıyor aşkın....