Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kasaba e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kasaba PDF EPUB


Olcay Şeker

Kasaba - Olcay Şeker pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Olcay Şeker
DOSYA BOYUTU 7,44
TARİH 2020-03-03
ISBN 6257022200
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Kasabadan çıkmak, kasabaya girmek kadar kolay değildir!” Jesse Hardy ve üç arkadaşı, yıllardır hayalini kurdukları yolculuğu gerçekleştirmek için Jesse’nin 1957 model Chevrolet Bel Air marka otomobiline binerek Batı Teksas’a doğru yola çıktıklarında neyle karşılaşacaklarını bilmiyorlardır. Yolculuğun henüz başlarında, yanlış bir yola saparak güzergâhın dışına çıkmak zorunda kalırlar. Daha sonra, karşılarına haritada görünmeyen ve orada olması neredeyse imkânsız olan bir kasaba çıkacaktır. Gençler kasabaya girdiklerinde, gördükleri karşısında adeta şoka uğrarlar. Kasaba halkı, 1950’lerden kalma yaşam biçimiyle gençlerin ilgisini çekmiştir fakat kasabada bulunan her şey sanki o yıllardan kalma gibidir. Otomobiller, kullanılan araçlar, eşyalar ve insanların giydikleri kıyafetler 60 yıl öncesine aittir ve hepsi sanki daha dün satın alınmış gibi yepyenidir. İşin garip tarafı, kasaba halkına göre takvim 30 Temmuz 1956’yı göstermektedir. Gençler bu garip yerde, başlangıçta çok güzel zaman geçirirler ancak daha sonra, kasabanın gerçek yüzüyle karşılaşmak zorunda kalırlar. Kasabadan ayrılmak istediklerinde, onları kötü bir sürpriz beklemektedir. Kasabadan çıkmak, girmek kadar kolay değildir.

...ğı : Kendi çıkarı için edinebildiği basit bilgi ve az deneyimle başkalarını aldatma işi, köylü kurnazlığı ... Mağazalarımız | Kasaba ... . Kasabacık : Küçük kasaba. Kasabalı : Kasabada yaşayan. Kasaba halkından olan. 23.2b Takipçi, 50 Takip Edilen, 402 Gönderi - Ⓔski Kasaba'in (@eskikasaba) Instagram fotoğraflarını ve videolarını gör. Kasaba. 3,9 B beğenme. Kasaba markası resmi Facebook hesabıdır. Twitter @ kasaba_tr I Instagram @ kasaba_tr I Pinterest @ kasabaTR I GooglePlus @ +KasabaTr. Kasaba, köyden büyük ş ... Kasaba - Ekşi Sözlük ... . Twitter @ kasaba_tr I Instagram @ kasaba_tr I Pinterest @ kasabaTR I GooglePlus @ +KasabaTr. Kasaba, köyden büyük şehirden küçük yerleşim yeri. Henüz kırsal özelliklerini yitirmediği için şehir değildir fakat belirli oranda sanayi ve ticaret faaliyetlerine sahip olduğu için de köy olarak... (NAKARAT) Al herşeyini yanına, Yüreğine... Benden ne ateş olur ne soba Söz veremem yarına... Bana senden ne köy olur nede kasaba... Şu halde kasaba şehrin sahip olduğu özelliklerden bir kısmını ihtiva etmemektedir. Osmanlı devrinde kasaba sosyal ve hukukî bakımdan belirli özellikler taşıyan bir iskân yeridir. Kasaba 4. Eta...