Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Nevrotik Ben e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Nevrotik Ben PDF EPUB


Doç. Dr. Yener Özen

Nevrotik Ben - Doç. Dr. Yener Özen pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Doç. Dr. Yener Özen
DOSYA BOYUTU 3,92
TARİH 2019-11-05
ISBN 6052232408
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bir bebek, annesinin babasının yarın işe gideceğini, onların da iyi bir uykuçekmesi gerektiğini düşünmez.O an ağlar ve isteğinin yapılmasını bekler.Bir nevrotikde aynısını yapar.Tek fark; bebeğin, anne babasının bu ihtiyaçlarını bilmemesi, nevrotik kişinin ise bu ihtiyacın sadece kendisine özgü olduğunu zannetmesi, başkalarının ihtiyaçlarını göz ardı etmekte bir sakınca görmemesi ya da sadece bunu değerlendirebilecek zihin açıklığına sahip olmamasıdır.Nevrotik kişi, çok yalnızsa “Ben yalnızım, gel bir çay içelim.” diyerek birileriniaramaz; o birilerinin gelip yalnızlığını dindirmesini bekler.Nevrotik kişi, çok dostane bir ruh halinden düşmanlığa çok çabuk sürüklenir.Nevroza müptela olmuş kişi; bitirdiği işe dönüp bir kez daha bakamaz. Çok fazlahata bulur, kaldırır atar.Hayat onlar için ya “hep”’tir ya da “hiç”

...ramaz; o birilerinin gelip yalnızlığını dindirmesini bekler ... Nevrotik Ben Yener Özen ... . Nevrotik insanlar, olasılık ne kadar düşük olursa olsun, riskli olma olasılığı olan durumların her yönünü kontrol etmeye çalışırlar. Bu nedenle, "Ben böyleyim" gibi bir mazerete yer yoktur. 17 TL. Nevrotik kişi, çok yalnızsa "Ben yalnızım, gel bir çay içelim." diyerek birilerini aramaz; o birilerinin gelip yalnızlığını dindirmesini bekler. 20 TL. Nevrotik kişi, çok yalnızsa "Ben yalnızım, gel bir ... Nevrotik Ben - Çınaraltı Yayın Dağıtım ... . 20 TL. Nevrotik kişi, çok yalnızsa "Ben yalnızım, gel bir çay içelim." diyerek birilerini aramaz; o birilerinin gelip yalnızlığını dindirmesini bekler....