Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Savaşan Tarafların GözüyleBalkan Savaşları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Savaşan Tarafların GözüyleBalkan Savaşları PDF EPUB


IgorDespot

Savaşan Tarafların GözüyleBalkan Savaşları - IgorDespot pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR IgorDespot
DOSYA BOYUTU 12,28
TARİH 2020-02-28
ISBN 9753333719
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

1912 yılı sonbaharında Osmanlı İmparatorluğu çalkantılar içindeydi. Arnavutluk ve Yemen ayaklanmalarının üstüne, Trablusgarp yüzünden İmparatorluk İtalya ile de savaş halindeydi. Daha da kötüsü, kolera ülkede yayılıyor ve arkasında telef olmuş bir nüfus bırakıyordu. Bu zayıflığı Osmanlı İmparatorluğu’nu saldırılmaya elverişli bir duruma getirmişti. Balkan devletleri de fırsatı kaçırmadı. 8 Ekim 1912’de Karadağ Osmanlı İmparatorluğu’na savaş ilan ederek Balkan Savaşlarının birincisini başlattı. Aralarındaki anlaşmazlıkları bir yana bırakarak biraraya gelen dört millet Balkan İttifakını oluşturdular: Sırbistan, Yunanistan, Karadağ ve Bulgaristan.Balkan İttifakı olağanüstü bir toprak zaferi elde etmesine karşın, çok geçmeden toprakların nasıl bölüştürüleceği konusunda tartışmalar baş gösterdi. Makedonya’dan aldığı paydan memnun olmayan Bulgaristan, eski müttefikleri Sırbistan ve Yunanistan’a saldırdı. 10 Ağustos 1913’te yapılan Bükreş Antlaşması bu ikinci savaşı sona erdirdi, ancak barışa vesile olmadı. Saraybosna suikastıyla başlayan Birinci Dünya Savaşı’nda Balkanlar yine bir savaş sahnesine dönüştü.Sona erdiği andan günümüze, Balkan Savaşları bilimsel araştırmalar için popüler bir konu olmuştur. Ancak görmüş olduğu tüm ilgiye karşın, bu alanda yapılan araştırmalar tamamlanmış olmaktan çok uzaktır. Söz konusu anlaşmazlığın belgelenmesi ve anlaşılmasına katkıda bulunan elinizdeki bu yapıtta, yazar İgor Despot bu savaşlar sırasında yaşanan olayları aktarmakla kalmıyor, aynı zamanda bu olayları ilgili kültürel bağlamlarının ışığında inceleyerek Balkan tarihi boyunca ortaya çıkmış müttefiklikleri belirlemiş ya da çatışmaları alevlendirmiş olabilecek kültürel benzerlik ve farklılıklara da dikkat çekiyor.

...erek Balkan Savaşlarının birincisini başlattı ... Savaşan Tarafların Gözüyle Balkan Savaşları ... . Balkan devletleri de fırsatı kaçırmadı. 8 Ekim 1912'de Karadağ Osmanlı İmparatorluğu'na savaş ilan ederek Balkan Savaşlarının birincisini başlattı. 8 Ekim 1912'de Karadağ Osmanlı İmparatorluğu'na savaş ilan ederek Balkan Savaşlarının... dil:Türkçe Tarafından gönderildi Savaşan Tarafların Gözüyle Balkan Savaşları: Algılar ve Yorumlar:5 Mart 2020 Saraybosna suikastıyla başlayan Birinci Dünya Savaşı'nda Balkanlar yine bir savaş sahnesine dönüştü. Sona erdiği andan günümüze, Balkan Savaşlar ... Savaşan Tarafların Gözüyle Balkan Savaşları Algılar ve Yorumlar ... . Sona erdiği andan günümüze, Balkan Savaşları bilimsel araştırmalar için popüler bir konu olmuştur. 30 TL. Balkan devletleri de fırsatı kaçırmadı. 8 Ekim 1912'de Karadağ Osmanlı İmparatorluğu'na savaş ilan ederek Balkan Savaşlarının birincisini başlattı. Tarih Vakfı Yurt Yayınları >. Osmanlı Tarihi >. Savaşan Tarafların Gözüyle Balkan Savaşları : Algılar ve Yorumlar. Balkan devletleri de fırsatı kaçırmadı. Bu kitap satılmıştır. Satışta Olanlar. Savaşan Tarafların Gözüyle Balkan Savaşları ALGILAR VE YORUMLAR. 40,00 TL. Sepete Ekle. Savaşan Tarafların Gözüyle Balkan Savaşları. Igor Despot. 28 TL. Balkan devletleri de fırsatı kaçırmadı. 8 Ekim 1912'de Karadağ Osmanlı İmparatorluğu'na savaş ilan ederek Balkan Savaşlarının birincisini başlattı. 16.80 €. Balkan devletleri de fırsatı kaçırmadı. 8 Ekim 1912'de Karadağ Osmanlı İmparatorluğu'na savaş ilan ederek Balkan Savaşlarının birincisini başlattı. Balkan devletleri de fırsatı kaçırmadı. Sona erdiği andan günümüze, Bal...