Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Öğretmenin Penceresinden e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Öğretmenin Penceresinden PDF EPUB


Mustafa Kalaycı

Bir Öğretmenin Penceresinden - Mustafa Kalaycı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Kalaycı
DOSYA BOYUTU 4,94
TARİH 2020-04-22
ISBN 6257912952
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitapçıkta emekli bir öğretmenin etkilenmiş olduğu bazı olayları, duygusal durumları ve kazandığı bilgi ve fikirlerden yansımaları okuyacaksınız. Bu eser öğretmenin yaşam öyküsü değildir; öyle olsaydı, baştan sona yaşadıklarını atlamadan yazardı. Kendini incitmiş olan pek çok olayı, kimseleri kırmamak adına kitabına almamıştır. Betimleme bir sanattır ve her kişinin becerebileceği bir iş de değildir. O nedenle yazılar oldukça yalın ve özellikle anılar gerçeğe bağlıkalınarak kaleme alınmıştır. Kitapta 1950-2020 arası dönemde Türkiye’nin tamamı için olmasa bile, Isparta ve Konya yörelerinin sosyal yapısı ve değişimi hakkında bilgi ve kanıya ulaşılabilir. “Şimdiki gençler her şeyin en iyisini, kolayca istiyor” deniliyor; bu sav pek de yanlış değildir.Bu konuda gençleri suçlayamayız. Çünkü onlar artık dünyayı görüyor, biliyorlar; daha iyi yaşantıları görünce, en azından gıpta ediyorlar. İmrendiklerine kavuşunca da mutlu oluyorlar. 1950’lerde dünyaya gelmiş olanların çoğu ise, doğdukları yerlerin dışını, hele hele dünyayı tanımıyorlardı. Kendi ana babalarından bir tık iyi şartlara kavuşunca mutlu oluyorlardı. Bu kitabı kaleme alan öğretmenin anılarında bu mutluluğa tanık olacaksınız. Genç okuyucular belki de ibret alıp, doyumsuzluk duygusuna kapılmamak için heveslerine sınırlama getireceklerdir. Elbette bir şeylere kavuşmak için çalışmak ve istenileni hak etmek gerekir. Buna karşın, yine de olumsuzluklar yaşanıyorsa, nedenlerini ortadan kaldırmak öncelikle gençlerin hedefi olacaktır. Bunu başarabilmek de, okumaya, araştırmaya, ilme bağlı kalmaya; kısaca, Atatürk’ün izinde yürümeye bağlıdır. 

...ardı. Bu eser öğretmenin yaşam öyküsü değildir; öyle olsaydı baştan sona yaşadıklarını atlamadan yazardı ... Bir Öğretmenin Penceresinden - Mustafa Kalaycı | kitapyurdu.com ... . Betimleme bir sanattır ve her kişinin becerebileceği bir iş de değildir. Bu eser öğretmenin yaşam öyküsü değildir; öyle olsaydı, baştan sona yaşadıklarını atlamadan yazardı. Betimleme bir sanattır ve her kişinin becerebileceği bir iş de değildir. 31.50 TL. Bu kitapçıkta emekli bir öğretmenin etkilenmiş olduğu bazı olayları, duygusal durumları ve kazandığı bilgi ... Bir Öğretmenin Penceresinden ... . Bu kitapçıkta emekli bir öğretmenin etkilenmiş olduğu bazı olayları, duygusal durumları ve kazandığı bilgi ve fikirlerden yansımaları okuyacaksınız. Mustafa Kalaycı. Bu kitapçıkta emekli bir öğretmenin etkilenmiş olduğu bazı olayları, duygusal durumları ve kazandığı bilgi ve fikirlerden yansımaları okuyacaksınız. Mustafa Kalaycı. Bu kitapçıkta emekli bir öğretmenin etkilenmiş olduğu bazı olayları, duygusal durumları ve kazandığı bilgi ve fikirlerden yansımaları okuyacaksınız. Bu eser öğretmenin yaşam öyküsü değildir; öyle olsaydı baştan sona yaşadıklarını atlamadan yazardı. Betimleme bir sanattır ve her kişinin becerebileceği bir iş de değildir. 29.70 TL. Bu kitapçıkta emekli bir öğretmenin etkilenmiş olduğu bazı olayları, duygusal durumları ve kazandığı bilgi ve fikirlerden yansımaları okuyacaksınız....