Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gadir-i Hum Meselesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gadir-i Hum Meselesi PDF EPUB


Gadir-i Hum Meselesi -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 6,86
TARİH 2020-05-06
ISBN 6257055055
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kitaptaki yazıların toplamıyla Gadir Hadisi, usûl âlimlerinin ifadesiyle delâlet (kastedilen anlam; “mevlâ” ya da “velî” lafızlarından muradın ne olduğu, siyak ve sibak) ve sübut (böyle bir hadisenin gerçekleşip gerçekleşmediği) yönünden incelendiği gibi metin dışı tarihsel bağlam da analiz edilmiştir. Ayrıca farklı kaynakların birbirleriyle karşılaştırılması suretiyle metinler arası bir bütünlük kurulmaya çalışılmış ve oryantalistlerce konunun nasıl ele alındığı incelenmiştir. Bildiğimiz kadarıyla, Gadir-i Hum’da gerçekte ne olup bittiğinin bütüncül bir resmini çekmeyi hedefleyen bu kapsamda başka bir Türkçe çalışma mevcut değildir.

...3), s. 461-470. "Resulullah Gadir-i Hum'da benim elimden tuttu ve dedi ki: 'Allah Teala'nın sizin rabbiniz olduğuna şahadet eder misiniz?' Lem'alar, s ... GADÎR-i HUM - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . 23). - Demek ki, ilgili hadis ve Gadir-i Hum hutbesi doğrudur. Gadir-i Hum olayı nedir? Gâdir-î Hum (Arapça غدیر الخم "Hum Gölcüğü") Şiî i'tikadına göre Muhammed Mustafa'nın Ali bin Ebâ Tâlib Merkedî'yi kendisine halef olarak seçtiğini ilân ettiği... Gadir-i hum bayramı nedir. Bu hedef için Peygamber (s.a.a)'e Hacc-ı Ekber'den döndüğünde binlerce insanın içerisinde velayet meselesini tebl ... Gadir Hum Nedir, Ğadir Hum Bayramı Nasıl Kutlanılır ... ... Gadir-i hum bayramı nedir. Bu hedef için Peygamber (s.a.a)'e Hacc-ı Ekber'den döndüğünde binlerce insanın içerisinde velayet meselesini tebliğ etmesini emretti. Şia'nın doğuşu ile ilgilencnlerin ilk karşılaştıklan meselc Gadir-i Hum'dur. Gadir-i Hum, Mek...