Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri PDF EPUB


Yakov Yakovleviç Grişin

Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri - Yakov Yakovleviç Grişin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yakov Yakovleviç Grişin
DOSYA BOYUTU 5,61
TARİH 2019-12-11
ISBN 6054944293
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Rus İmparatorluğu’nun 17.-19. yüzyıllar arasında siyasi sebeplerden dolayı sürgünle cezalandırdığı kişilerin duraklarından birisi de Türk nüfusun yoğunlukta olduğu Kazan şehridir. Doğu Avrupa ve Orta Asya tarihi konularındaki çalışmalarıyla tanınan Yakov Yakovleviç Grişin’in kaleme aldığı Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri başlıklı bu kitap, sürgün cezalarını Kazan ve havalisinde geçirmek zorunda kalan Leh grupların özel olarak Kazan ve genel anlamda Rusya hakkındaki siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel gözlemlerini anlattıkları günlükler temel alınarak yazılmıştır. Ruslar ve Tatarların haricinde, Kazan ve Kazan yurduna dair “üçüncü bir göz” olarak görülebilecek Polonyalı sürgünlerin günlük ve anılarında vermiş oldukları bilgiler, bize, bilhassa Rus araştırmacılar tarafından kaleme alınmış olan eserlerde verilen malumatın mukayese edilmesi fırsatını sunması hasebiyle oldukça önemlidir. Grişin’in günlüklere ek olarak kitaba dahil etmiş olduğu gravürler, tablolar, fotoğraflar ve haritalar; günlüklerde anlatılan yerlerin ve olayların okuyucu tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlıyor.

...uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle ... Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri ... ... 22.40 TL. Doğu Avrupa ve Orta Asya tarihi konularındaki çalışmalarıyla tanınan Yakov Yakovleviç Grişin'in kaleme aldığı Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri başlıklı bu kitap... 23.80 TL. Doğu Avrupa ve Orta Asya tarihi konularındaki çalışmalarıyla tanınan Yakov Yakovleviç Grişin'in kaleme aldığı Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri başlıklı bu kitap... 26.60 TL. Doğu Avrupa ve Orta Asya tarihi konularındaki çalışmalarıyla ta ... Polonyali Surgunlerin Gozuyle Kazan ve Kazan Turkleri - Arama... ... ... 26.60 TL. Doğu Avrupa ve Orta Asya tarihi konularındaki çalışmalarıyla tanınan Yakov Yakovleviç Grişin'in kaleme aldığı Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri başlıklı bu kitap... Yakov Yakovleviç Grişin. Kitap Tanıtımı. Rus İmparatorluğu'nun 17. -19. yüzyıllar arasında siyasi sebeplerden dolayı sürgünle cezalandırdığı kişilerin duraklarından birisi de Türk nüfusun yoğunlukta... Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan... Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri. 25.20 TL. Doğu Avrupa ve Orta Asya tarihi konularındaki çalışmalarıyla tanınan Yakov Yakovleviç Grişin'in kaleme aldığı Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri başlıklı bu kitap... Doğu Avrupa ve Orta Asya tarihi konularındaki çalışmalarıyla tanınan Yakov Yakovleviç Grişin'in kaleme aldığı Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri başlıklı bu kitap sürgün cezalarını... Doğu Avrupa ve Orta Asya tarihi konularındaki çalışmalarıyla tanınan Yakov Yakovleviç Grişin'in kaleme aldığı Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri başlıklı bu kitap... ...cezalandırdığı kişilerin duraklarından birisi de Türk nüfusun yoğunlukta olduğu Kazan şehridir. okumak internet üzerinden Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri DOC Pdf Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri. Yakov Yakovleviç Grişin. Selenge Yayınları. Doğu Avrupa ve Orta Asya tarihi konularındaki çalışmalarıyla tanınan Yakov Yakovleviç Grişin'in kaleme aldığı Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri başlıklı bu kitap, sürgün... Doğu Avrupa ve Orta Asya tarihi konularındaki çalışmalarıyla tanınan Yakov Yakovleviç Grişin'in kaleme aldığı Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri başlıklı bu kitap......