Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hint Düşüncesinde İslam Algısı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hint Düşüncesinde İslam Algısı PDF EPUB


Cemil Kutlutürk

Hint Düşüncesinde İslam Algısı - Cemil Kutlutürk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Cemil Kutlutürk
DOSYA BOYUTU 9,9
TARİH 2019-04-12
ISBN 9759959548
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hint kıtasında yaklaşık sekiz asır süren Müslüman Türk hâkimiyeti döneminde, Hindu toplumuna yön veren düşünürler, kendi perspektiflerinden İslâm’ı ve müntesiplerini tahlil edip konumlandırmaya çalışmışlardır. Kimisi ötekileştirici bir dil kullanmış kimisi ise kuşatıcı bir söylem geliştirmiştir. Orta Çağ Hint kaynaklarında “Türk” tabiri etnik anlamından ziyade İslâm dinini ve müntesiplerini ifade etmek amacıyla şemsiye bir kavram olarak kullanılmıştır. Nitekim İslâm için “Türklerin dini” manasında Turuka dharma ifadesi tercih edilmiştir. Müslüman Türk idaresi altında bireylerin dinî inancına saygı gösterildiği de vurgulanmıştır. Bütün bu veriler, Türklerin, Hindular nazarında bıraktığı tesiri açık bir biçimde ortaya koymaktadır. Hint kaynaklarından hareketle Hinduların, İslam ve Müslüman algısının objektif bir biçimde ortaya konması, hem bölgedeki Türk-İslam izlerinin tespit edilip gün yüzüne çıkarılmasına hem de Hindu-Müslüman ilişkilerinin daha sağlıklı bir bakış açısıyla analiz edilebilmesine katkı sunacaktır. Zira bir milyarı aşkın Hindu ile beş yüz milyondan fazla Müslümanın yaşadığı günümüz Hint coğrafyasında birlikte yaşama kültürünün istenilen düzeyde tesis edilebilmesi, ötekini anlamaya ve onun hakkında doğru bilgi edinmeye bağlıdır. Elinizdeki kitap böyle bir çabanın ürünüdür.

...gısı. Yeni. 0 - Yorum Ekle. Hint Düşüncesinde İslam Algısı ... Hint Düşüncesinde İslam Algısı - Cemil Kutlutürk | kitapyurdu.com ... . Cemil Kutlutürk,assistant professor in the Divinity School at Ankara University, who works onHindu religious thought, published a book titled The Perception of Islam in... Hint Düşüncesinde İslam Algısı. Yeni. Ücretsiz Kargo. BHAKTİ DÜŞÜNCESİNDE İSLÂM ALGISI 154 A. Allah İnancına Bakış 158 B. Kur'ân'a ve Hz. Bu bölümde son olarak Orta Çağ Hint düşüncesinde Türk algısı incelenmiştir. Hint Düşüncesinde İslam Algısı - Cemil Kutlutürk hızlı ... Hint Düşüncesinde İslam Algısı - Cemil Kutlutürk... | Kitapkolik.com ... . Hint Düşüncesinde İslam Algısı - Cemil Kutlutürk hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Hint Düşüncesinde İslam Algısı. 19,71 TL. Hint Düşüncesinde İslam Algısı Cemil Kutlutürk. Dergah Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 256.5 Puan. today İş Gününde Kargoda. Ürün Adı. Hint Düşüncesinde İslam Algısı. Yazar. Cemil Kutlutürk. Nitekim İslâm için "Türklerin dini" manasında Turuka dharma ifadesi tercih edilmiştir. Hint Düşüncesinde İslam Algısı book. Read reviews from world's largest community for readers. Let us know what's wrong with this preview of Hint Düşüncesinde İslam Algısı by Cemil Kutlutürk. 9789759959548. 664212. Hint Düşüncesinde İslam Algısı. Dergah Yayınları. 22.68. %20. Sünni Alevi Caferi Kaynaklarıyla İslam İlmihali. 9789759959548. 593342. Hint Düşüncesinde İslam Algısı. Dergah Yayınları. 16.20. Kök Tengrinin Çocukları; Avrasya Bozkırlarında İslam Öncesi Türk Tarihi. Ahmet Taşağıl. 18.23 TL. Orta Çağ Hint kaynaklarında "Türk" tabiri etnik anlamından ziyade İslâm dinini ve müntesiplerini ifade etmek amacıyla şemsiye bir kavr...