Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Pop Sanat e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Pop Sanat PDF EPUB


Flavia Frigeri

Pop Sanat - Flavia Frigeri pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Flavia Frigeri
DOSYA BOYUTU 4,20
TARİH 2019-12-13
ISBN 6051923550
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kısa, renkli; zekice yazılmış, temel bilgilerin yer aldığı muhteşem kitaplar! hep kitap’tan, sanat tarihine daha yakından şahit olmak, tüm temel bilgileri öğrenmek isteyen okurlar için eşsiz bir dizi: “Sanatın Olmazsa Olmazları!” Anlaşılır, sade, birbirinden güzel eserlerle bezeli, uzmanlar tarafından yazılmış bu kitaplarla sanat artık daha yakınınızda! Cesur renkleri, gösterişli görselleri ve alaycı ruhuyla tüm dünyayı ele geçiren, popüler kültür ile “yüksek” kültür arasındaki geleneksel sınırları kaldıran bir akım: Pop sanat. Hal böyle olunca bu akımı öğrenmek de anlamaya çalışmak da çok keyifli. Reklamcılık, siyaset, ev hayatı, tüketim ürünleri, sanat tarihi, ünlü kültürü, savaş ve uzay yarışı gibi pop sanatta sık sık karşımıza çıkan temaların etrafına kurulu bu kitap “popüler” olanı sanata çeviren bu akımla tanışmak için olağanüstü bir rehber! Hazır olun, renkli, çılgın, eleştirel bir dünyanın kapısını aralamak üzeresiniz!

...irdikleri sanat türüdür. 20. yüzyılın en sıra dışı sanat hareketi kübizm ve pop art'tı; her ikisi de dönemlerinin kabul gören ve gün geçtikçe rutinleşen sanat akımlarına karşı oluşmuş olan isyanın meyveleriydi ... Pop Art Nedir? - Pop Sanat (Popüler Sanat) | Tarihli Sanat ... . Pop-Art. II. Dünya Savaşı sonrası Batı sanat ortamına "Soyut Dışavurumculuk" akımının egemen olduğu bilinmektedir. O yıllarda galeri duvarlarını dolduran... Otomobil parçaları, reklam resimleri, kısacası Pop Art Sanat Akımı için yaşamda yer alan her şey resme sokulabiliyor. Yani pop ressam, resim anlayışı olarak, resimle-gerçek eşya, ya da resimle... Pop Art hakkında k ... Pop Art Akımı Nedir? | TR POPART ... ... Otomobil parçaları, reklam resimleri, kısacası Pop Art Sanat Akımı için yaşamda yer alan her şey resme sokulabiliyor. Yani pop ressam, resim anlayışı olarak, resimle-gerçek eşya, ya da resimle... Pop Art hakkında kısaca bilgiler… Pop Art, 1950'lerde özellikle ABD ve İngiltere'de soyut dışavurumculuğa tepki gösteren genç sanatçıların 1960'larda bir akım haline getirdikleri sanat türüdür. Andy Warhol. ABD'li ressam, film yapımcısı ve yayıncı. Pop Art akımının en önemli temsilcilerinden kabul edilir. Seri üretimin, seri üretim nesnelerinin sıkça kullanıldığı bir sanat türünü kullanır. Pop Art, İngiltere ve Amerika'da 60'lı yıllarda ortaya çıkmış sanat akımıdır. Özetle, 60'lı yıllarda artan tüketim çılgınlığını irdeleyen ve sorgulayan Pop Art sanat akımı o döneme damgasını vurmuştur. II. Dünya savaşından sonra meydana gelen köklü değişimlerin bir getirisidir. Tüketimi çekici hale getirmek için reklamlar, renkli afişler, hatta resimli dergi ve romanlar kullanılmaya başlanır. Pop Art denildiğinde birçoğumuzun aklına gelen ilk isim ise kuşkusuz Andy Warhol. Farklı ve Cazip Kılan Şey Nedir?) isimli kolajıyla, Pop Art estetiğini sanat dünyasına kazandıran Richard Hamilton oldu. ...bile kullanılabilen pop-art akım, kesinlikle denenmesi gereken bir sanat akımıdır. bir eğlencesinin olduğu ve gelişen bir yaşam tarzı içinde pop-art akımın yarattığı dekorasyon ve sanat dikkate değerdir....