Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Süleyman Musli e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Süleyman Musli PDF EPUB


Ahmet Mithat Efendi

Süleyman Musli - Ahmet Mithat Efendi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Mithat Efendi
DOSYA BOYUTU 3,15
TARİH 2019-11-05
ISBN 9759959876
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ahmet Mithat Efendi Süleyman Muslî’de, Musullu bir genç olan Süleyman’ın başından geçenlerden hareketle 13. yüzyılın sonları ve 14. yüzyılın başlarında İslam coğrafyasında cereyan eden bazı önemli olayları ele almıştır. Romanda Süleyman ve Mariya Konstanse’nin maceraları zemin olmak üzere, Haçlı Seferleri, Bizans/Roma tarihi, Bâtınilik mezhebi üzerine yoğunlaşılır. Süleyman Muslî, edebiyatımızda Haçlı Seferleri’ni işleyen ve Hasan Sabbah’la fedailerine odaklanan ilk roman olması bakı­mından önemlidir. Önceki aktarmalardan farklı olarak bu yayında, romanın dili ve üslubunda herhangi bir sadeleştirme yoluna gidilmemiştir. Romanın önceki neşirle­rinden farklı olarak günümüz okuru için yabancı sayılabilecek kelimelerin anlamları ile bazı özel isimlerle ilgili açıklamalar dipnotlarda verilmiştir. Romanın sonuna bir dizin hazırlanarak Ahmet Mithat Efendi üzerine çalışacaklar için kolaylık sağlan­maya çalışılmıştır. 

...rine odaklanan ilk roman olması bakımından önemlidir ... Süleyman Musli - Ekşi Sözlük ... . 1970`lerde Musullu Süleyman`ı tadını çıkara çıkara okuduğumu hatırlıyorum. Özgün adıyla Süleyman Musli, Ahmet Mithat Efendimin on dokuzuncu yüzyıl macera romanlarından esinli bir eseridir. Batınies And Hasan Sabbah In Süleyman Musli And Semerkant Novels. Anahtar Kelimeler: Ahmet Midhat Efendi, Süleyman Muslî, Amin Maalouf, Hasan Sabbah, Bâtınîlik. Çengi / Kafkas / Süleyman Musli en iyi fiyatla Hepsi ... Kitap | Süleyman Muslî Yine Okunur | HABER KÜLTÜR ... . Çengi / Kafkas / Süleyman Musli en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, ayağınıza gelsin! Are you sure you want to remove Çengi ; Kafkas ; Süleyman Muslı̂ from your list? Other Titles. Kafkas., Süleyman Muslı̂., Süleyman Musulî. Süleyman Musli. Birgün Allâh Teâlâ, Hazret-i Süleymân'ı imtihân etti. Bir anda bütün kudretini elinden aldı. Âyet-i kerîmede buyrulur: "And olsun ki, Süleymân'ı imtihân etti. Süleyman Muslî romanı; Lübnan, Suriye, İran, Irak ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni içine alan Ortadoğu coğrafyasında cereyan eden çeşitli esrarengiz vakalarla dinî çatışmalara işaret eder. * Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("süleyman musli") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz. Kaydet. Başlık Tipini Değiştirin salıvermeyip bayağı ihtirâmât-ı fâika ile muameleye başlamıştır. Biz dahi hikâyenüvislik sıfatıyla haber verelim ki Nasîr-i Tûsî?nin ol surette kal'a-i Alamut'a vürûdu Süleyman Muslî?nin Mariya Konstanse... Ahmet Midhat Efendi. 1970'lerde Musullu Süleyman'ı tadını çıkara çıkara okuduğumu hatırlıyorum. Özgün adıyla Süleyman Musli, Ahmet Mithat Efendimin on dokuzuncu yüzyıl macera romanlarından... Ahmet Mithat Efendi. Eser, XIX. yüzyılın önde gelen isimlerin...