Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar PDF EPUB


Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 7,24
TARİH 2019-10-08
ISBN 6053425090
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar kitabımızda hem genel okuyucu kitlesine hem de üniversite öğrencilerine yönelik küresel siyasetteki temel ve güncel tartışmalar ele almıştır. İlk bölümde küresel siyasetin temel sorunları incelenmiştir. Bu kapsamda eserin ilk bölümünde tek kutupluluktan çok kutupluluğa evirilen uluslararası sistemin dönüşümü, küreselleşme sorunu bağlamında küreselleşmenin krize girdiği tartışmaları, Birleşmiş Milletler sistemi ve reform tartışmaları, küresel çevre sorunları ve çevre politikaları, göç ve mülteci sorunu, terörizm sorunu, istihbarat savaşları ve NATO’nun dönüşüm süreci ele alınmıştır. Kitabın diğer bölümleri ise bölgesel düzeyde tasarlanmıştır. Bu bağlamda Afrika ve Ortadoğu’da öne çıkan meseleler olarak Afrika’daki krizlere, Sudan ve Darfur sorunlarına ve İran’ın nükleer programıyla ilgili güncel tartışmalara yer verilmiştir. Ardından sırasıyla Avrasya’daki öne çıkan konular, Güney Kafkasya’daki temel sorunlar, Ukrayna Krizi ve Avrupa Birliği’nin (AB) dağılmasına ilişkin tartışmalar ve Brexit süreci ele alınmıştır. Daha sonra da Balkanlarda etnik milliyetçilik meselesi, Müslüman ve Türk azınlığın sorunları ve bölgenin Avrupa Birliği’ne entegrasyonunda yaşanan sorunlar incelenmiştir. Kitabın son bölümünde ise Latin Amerika ve Asya-Pasifik’teki güncel sorunlara yer verilmiştir.

...R 1. Orta Doğu Sorunu Bölge üzerindeki mücadelenin kaynağını özellikle 20 ... PDF (PDF) Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar.pdf - Academia.edu ... . Yüzyıla kadar dini nedenler oluşturmuştur. Uluslararası toplumun çözüm getirmesi gereken sorunlar, terörizm gibi geçmişten bu yana Bu çerçevede, bu kitapta, uluslararası ilişkilerde gündeme gelen güncel olaylar ele alınmış ve... Üniversite: Gazi Üniversitesi. Fakülte: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi. Bölüm: Uluslararası İlişkiler. Ders ismi: Uluslararası Güncel Sorunlar I ... Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar | bkmkitap.com ... . Bölüm: Uluslararası İlişkiler. Ders ismi: Uluslararası Güncel Sorunlar I. 2151 Görüntüleme. 27 Sayfa. Halen insanlık bir dizi müzmin ve güncel insan hakları sorunları ile karşı karşıyadır. 4. Devletdışı Aktörlerin Sorumlu Tutulamaması Sorunu: Günümüz uluslararası insan hakları hukuku, devlet... Mehmet Emin ERENDOR. Her ne kadar Soğuk Savaş'ın sona ermesi uluslararası toplumda kısa süreli bir travmaya neden olsa da teknolojinin gelişmeye başlaması ve artık uluslararası alandaki risklerle... Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar kitabımızda hem genel okuyucu kitlesine hem de üniversite...