Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Kuşak Bir Yol Projesi: Kavramlar, Aktörler, Uygulamalar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Kuşak Bir Yol Projesi: Kavramlar, Aktörler, Uygulamalar PDF EPUB


Dr. Serdar Yılmaz

Bir Kuşak Bir Yol Projesi: Kavramlar, Aktörler, Uygulamalar - Dr. Serdar Yılmaz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Serdar Yılmaz
DOSYA BOYUTU 8,7
TARİH 2019-12-09
ISBN 6055010485
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Avrupa ülkeleri ya da Batılı devletler, ihtiyaç duyan ülkelere yüksek miktarlarda kredi ya da hibe verdiklerinde bu ülkelere paranın nasıl ve nerede harcanacağı, şeffalık ya da gerekli mekanizma ve kurum-lara sahip olmak gibi önkoşullar sunarlar. Ancak Çin devleti, görüldüğü kadarıyla, OBOR çerçevesinde verdiği kredinin nasıl ve nerede kullanılacağına çok müdahale etmiyor ve hatta Batı’nın para yardımı yaparken ortaya koyduğu koşulları iç siyasete müdahale olarak görüyor. Bilhassa gelişmekte olan devletler Çin ile aynı düşünceyi paylaştıklarından Çin devleti, Batı’ya karşı önemli bir para ve alternatif kaynak oluyor. Gelen yüksek miktardaki kredilerin nasıl harcanacağına yönelik katı bir müdahale olmaması durumu ise Çin’den kredi alan devletleri borç batağına sürüklüyor ve bundan sonra Çin’in uyguladığı "borç diplomasisi” başlıyor. Çin, yapmış olduğu kasıtlı borçlandırma ile gerek Afrika’da gerek Asya’da kredil-erini ödeyemeyen devletlerin önemli varlıklarına el koyuyor. Başka bir ifadeyle, ekonomik saiklerle başlayan ikili ilişkiler borç diplomasi-si ile siyasi bir baskı aracına dönüşüyor.Çin devleti bu strateji ile kendine bağımlı devletlerin sayısını arttırarak küresel tahakkümünü konsolide etmiş oluyor. Çin’in Kenya’daki Mombasa Limanı, Sri Lanka’daki Hambontana Limanı, Zambia’daki Kenneth Kaunda Uluslararsı Havalimanı’na el koyması ve Pakistan’ın Çin’e olan artan borçlarından dolayı Gwadar Limanın’nı Çin’e vermesi en büyük örneklerdendir.

...Aktörler,Uygulamalar. 27.72 TL. Avrupa ülkeleri ya da Batılı devletler, ihtiyaç duyan ülkelere yüksek miktarlarda kredi ya da hibe verdiklerinde bu ülkelere paranın nasıl ve nerede harcanacağı ... Bir Kuşak Bir Yol Projesi/Kavramlar, Aktörler, Uygulamalar ... ... Bir Kuşak Bir Yol Projesi Kavramlar Akt Rler Uygulamalar. Bir Kuşak Bir Yol Projesi - Yeni Ticaret Yolu - Abdullah Çiftçi Analizi by Ferhat gübeş 2 months ago 26 minutes 174 views. Serdar Yılmaz, Bir Kuşak Bir Yol Projesi: Kavramlar, Aktörler, Uygulamalar Kitabını Tüm Avrupa'dan Sipariş Etmek İçin Köln Kütüphane'yi tercih edebilirsiniz. Bir Kuşak Bir Yol Projesi Kavramlar Aktörler Uygulamalar Serdar Yılmaz Astana Yayınları 9786055010485 Serdar Yılmaz. Bir Kuşak Bir Yol Projesi: Kavramlar, Aktörler, Uygulamalar. Yazar : Serdar Y ... v-s.mobi/bir-kuşak-bir-yol-projesi-Kavramlar-Aktörler-Uygulamalar... ... . Bir Kuşak Bir Yol Projesi Kavramlar Aktörler Uygulamalar Serdar Yılmaz Astana Yayınları 9786055010485 Serdar Yılmaz. Bir Kuşak Bir Yol Projesi: Kavramlar, Aktörler, Uygulamalar. Yazar : Serdar Yılmaz Yayınevi : ASTANA YAYINLARI Bu kategorideki tüm ürünler. ...kitap önerisi siyaset bilimi doğu türkistan aktörler uygulamalar Kavramlar kitap erdoğan afrika güney çin İpek Yolu projesi: "Bir Kuşak, Bir Yol" - DW Türkçe 22:08Elimizin içindeki çizgilerin anlamı ne? #Obor #china #ipekyolu #bolgeselanaliz #siyasetbilimi #arastırma #inceleme #kitaponerisi #sondakika #haberler #chinaplan Bu proje ile Çin'in deniz yo. Bu proje ile Çin'in deniz yoluna olan bağımlılığı azalacak, hat üzerindeki ülkelerle ekonomik ve siyasi ilişkiler gelişecek ve Çin'in küresel güç olma yolunda attığı adımlar belirginleşecektir. ...kurumlarını Çin devletine kiralaması projenin aslında politik yönünün de olduğunu göstermektedir. https://www.astanayayinlari.com/urun/bir-kusak-bir-yol-projesi-kavramlar-aktorler-uygulamalar Bu......